Страхотно! Емил Нейков със световна титла в гребането

Емил Нейков спечели титлата на Световното първенство по гребане за младежи до 23 години в Рачице, Чехия. 19-годишният състезател българин направи феноменален финален рейд в дисциплината скиф, като във втората половина на 2000-метровата отсечка успя да се изкачи от четвъртото до първото място и по този начин да се окичи със златния медал.

Синът на последната ни олимпийска шампионка Румяна Нейкова завърши гребането си за 06:56.72, изпреварвайки с около 2 секунди поляка Пьотр Пломински, който приключи за 06:58.47. С бронзовия медал се поздрави датчанинът Бастиан Шехер със своето време от 07:00.80.

По-рано днес българското гребане отбеляза още един успех, след като Лазар Пенев спечели бронзовия медал във финала на скиф лека категория.