Стоеви с бронз от Световните суперсерии в Мюлхайм

След 4 победи, Даниел Николов загуби от Миха Иванич (Словения) на международния турнир в Калдаш да Райня

МЮЛХАЙМ-КАЛДАШ ДА РАЙНЯ

Европейските вицешампионки Стефани Стоева и Габриела Стоева достигнаха до полуфиналите и така спечелиха бронзовите медали на двойки жени на турнира от Световните суперсерии по бадминтон в германския град Мюлхайм с награден фонд 150 хиляди долара.
Двете известни хасковлийки загубиха в спор за място на финала от номер 3 в схемата Юки Фукушима и Саяка Хирота (Япония) с 18:21, 11:21 за 42 минути. В първия гейм японките поведоха с 15:5, но българките направиха силна серия и стигнаха до обрат - 17:16. Последваха три поредни точки за Фукушима и Хирота, а след 19:18 с нови две успешни атаки те поведоха в резултата. Във втория гейм японките взеха аванс с 8:2, след което преднината им беше 18:9 и те без проблеми стигнаха до крайния успех.
През тази седмица Стефани Стоева и Габриела Стоева ще участват на турнира от Световните суперсерии 1000 в Бирмингам (Англия) с награден фонд 1 милиона долара.

Междувременно, хасковската звезда в мъжкия бадминтон Даниел Николов пък постигна четири поредни победи на сингъл Португалия. Дани преодоля квалификациите и достигна до втория кръг, където загуби от Миха Иванич (Словения) с 21:9, 17:21, 11:21 за 45 минути. Това стана на международния турнир по бадминтон в Калдаш да Райня с награден фонд 10 хиляди долара. На двойки мъже, Дани и партньорът му Иван Русев стартираха с победа срещу Чин Вей Чън и Чуан-Ен Ху (Тайван) с 21:12, 21:11 за 20 минути, след което отстъпиха пред вторите поставени Мартин Кембъл и Патрик Макхю (Шотландия) с 14:21, 13:21 за 27 минути./Марица