Спартак се завърна на "Тодор Диев" със 7:0

Спартак се завърна на стадион "Тодор Диев" с разгромно 7:0 срещу Спортинг Бенковски. Двубоят бе истински празник. Над 500 привърженици на "гладиаторите" подкрепиха отбора в първия домакински мач след възраждането на мъжкия тим.

Двубоят започна със заря и димки и това още повече повдигна настроението на отбора, който се отблагодари с голова фиеста на феновете.

Резултата откри Любо Цеков в 30'. Той стреля силно, вратарят на гостите успя да избие, но Цеков стреля повторно и вкара за 1:0.

В 35' Петко Фанев с глава вкара за 2:0, а още преди почивката Кирил Нушев бе изведен отлично от Цеков и с диагонален удар вкара за 3:0.

Второто полувреме започна вихрено за гладиаторите. В 49' двамата юноши в състава Кристиян Кодуков и Мартин Симеонов направиха отлична комбинация и последния вкара за 4:0.

В 61' Петко Фанев отбеляза втория си гол в срещата със страхотен прехвърлящ удар от 25 метра. В 72' Кирил Нушев бе намерен отлично в малкото наказателно поле от Митко Илиев и покачи на 6:0.

Мартин Симеонов с красив удар от около 15 метра вкара втория си гол в мача и оформи крайното 7:0.

Така Спартак е едноличен лидер в Б- областна група запад с 3 победи и голова разлика 17:0.

В следващия кръг, на 30 септември, Спартак гостува на Радиново 2006.

Състав на Спартак: Костадин Велков, Кирил Нушев, Николай Христозов, Михаил Пърчев, Христос Доков-капитан (Атанас Църцев), Рангел Костурски, Мартин Симеонов, Кристиян Кодуков (Митко Илиев), Петко Фанев (Андон Андонов), Данис Хасан (Веселин Тонев), Любомир Цеков (Костадин Калинов)