След 2:1 над Оборище: Хебър показа кой е лидерът в Трета ЮФЛ

Панагюрци отърваха разгром в Пазарджик

Футболният тим на Хебър (Пазарджик) направи гигантска крачка в борбата за влизане във Втора лига.

В мач от 26-ия кръг на шампионата в Трета ЮФЛ играчите на треньора Николай Митов победиха с 2:1 в Пазарджик прекия си конкурент Оборище(Панагюрище) и го изхвърлиха от реалната битка за първото място.

Домакините започнаха агресивно още от самото начало и веднага пренесоха действията в полето на противника.

Първата опасна ситуация дойде в 15-ата минута, когато след изпълнен фаул от отличния в този мач Дани Пехливанов вратарят на гостите Кирил Акалски изпусна топката, но при последвалото мелле на три пъти хебърци не успяха да я промушат в мрежата.

Логичното се случи 10 минути по-късно, когато Даниел Пехливанов отново пое топката и напредна към наказателното поле на гостите.

Щурмовакът от Сандански отправи кинжален удар в горния десен ъгъл на Акалски  и откри резултата – 1:0 за Хебър.

Пак Дани Пехливанов бе замесен в голова ситуация 10 минути преди антракта, когато негов шут се отби от напречната греда и излезе в аут.

Малко преди това пък Кирил Акалски спаси с вещина коварен удар на Андриан Краев от 20 метра.

И след почивката хебърци продължиха да доминират.

В 53-тата минута Пехливанов проби отдясно и центрира на задна греда, където най-ниския на терена – бразилецът Родриго Барони вкара за глава за 2:0.

Изпадналият в нокдаун тим на Оборище можеше да бъде довършен от Георги Недялков.

В рамките на 10 минути таранът на Хебър излезе на две 100 %-ви положения, но не успя да уцели вратата.

Играчите на Войн Войнов погледнаха по-смело към вратата на съперника и в 75-ата минута получиха право да изпълнят дузпа, която бе бурно оспорвана от играчи, щаб и публика на домакините.

Зад топката застана Георги Нетов, който вкара за 2:1.

Малко след това Хебър получи нов шанс за затваряне на мача. Влезлият на смяна Руслан Иванов изведе Атанас Велев зад обраната на Оборище, но последният стреля в тялото на вратаря Акалски.

До края на мача Оборище заигра ва банк в търсене на изравнителен гол, но срещна добре организирана защита и сигурен вратар.

Така Хебър остави трите скъпоценните точки от дербито в Пазарджик и дръпна отново със седем пункта пред панагюрци в битката за завръщане в професионалния футбол.

Хебър: Петър Дебърлиев, Васил Геров(к), Кристиян Михайлов, Симеон Иванов, Мартин Сечков, Атанас Велев(90-Кирил Георгиев), Якуб Идризов, Адриян Краев(63-Руслан Иванов), Родриго Барони(70-Цветелин Тонев), Даниел Пехливанов и Георги Недялков.