СК “Шампион“ откри с успех сезона по триатлон

СК Шампион(Пазарджик) записа отлично представяне на откриващото сезона състезание по триатлон - Държавно първенство, състояло се на гребния канал в Пловдив.

"Въпреки че по същото време наши състезатели участваха на Държавния шампиона по модерен петобой в Шумен, представянето на отбора си беше на обичайното високо ниво. Участваха рекорден брой състезатели - 220 от 12 клуба, което повиши конкуренцията за медалите.", отбеляза треньорът Валентин Георгиев.

Юлия Спасова преодоля олимпийската дистанция 1500 м плуване - 40 км колоездене и 10 км бягане, което й донесе бронзовия медал в категорията жени.

В по-долната възраст при девойките 16-19 год. националната състезателка на клуба по мод. петобой Михаела Зонова завърши дистанцията 750 м. плуване - 20 км колоездене и 5 км бягане и след изненадващо силно бягане се пребори с конкурентките си за сребърния медал.

В група 12-13 години, Десислава Лазарова преодоля дистанцията 300 м плуване-10 км колоездене-2 км бягане за 3 2мин.

От началото до края водеше групата и грабна златния медал.

В малките групи 10-11 годишни Иванка Стоилова е 6-та, Симона Керезова е 7-ма Анна-Мария Генова 10-та , а Дара Маслева 11-та. При най-малките 8-9 год. Наталия Георгиева завърши на 5-то място, Стела-Мари О Нухоа е 6-та, а Сияна Мухарова остана на 8-мо място. Това представяне на момичетата донесе на СК Шампион сребърната купа и второто място в отборното класиране от 11 участващи отбора в страната.

При момчетата, участвали в непълен състав, медали спечелиха Симеон Бобеков - бронзов в групата 14-15год., Лъчезар Чакъров при най-малките(8-9 год.) завоюва  сребърен медал и заедно с Велко Ангелов, Христо Георгиев, Георги Рангелов, Димитър Божурин, Петър Маслев, Томас Григоров, Георги Арабов, Радослав Джунов, Димитър Белишки, Михаил Чакъров, Георги Чалъков и Стилян Грахов се класираха 4-то място отборно. Така заедно с момичетата на клуба в комплексното класиране пазарджиклии се наредиха на 4-то място.

"Продължаваме да се готвим за следващото състезание в Русе на 13.09.2020 год., където ще се проведе Държавното първенство триатлон-спринт, на което ще вземем участие с пълен състав.", сподели очакванията треньорът Валентин Георгиев.