Реал шокира Барса с 3:1, скандален съдия изгони Роналдо

БАРСЕЛОНА, Марица

Реал шокира Барселона с победа 3:1 на Камп Ноу в първия мач за Суперкупата на Испания. Двубоят бе доста вълнуващ и изпъстрен с интересни и спорни моменти.

Реал пръв поведе в резултата след автогол на Жерад Пике в 50-ата минута, но Барселона изравни от измислена дузпа в 77-ата минута, реализирана от Лионел Меси. Кристиано Роналдо отново даде преднина на мадридчани в 80-ата минута след прекрасен пас на Иско и брилянтно изпълнение от ъгъла на пеналта. Две минути по-късно португалецът бе изгонен, след като получи втори жълт и червен картон за симулация, след като падна за дузпа в наказателното поле. Симулацията обаче бе видяна само от главния съдия.

Малко преди това скандалния рефер даде дузпа за Барса за много по-фрапантна симулация на Суарес. В последната минута на редовното време Марко Асенсио заби трети гол във вратата на Тер Стеген, с което направи преднината на своя тим изключително добра преди реванша./Хасковска Марица