Ялов Локомотив стигна само до 0:0 срещу Враца ВИДЕО

Локомотив стигна само до точка при гостуването си на Ботев (Враца). Двубоят се игра на неутралния терен в Монтана, тъй като стадионът на символичните домакини не отговаря още на изискванията за мачове от Първа лига. Макар и почти пред своя публика тимът на Бруно Акрапович представи слаба продукция, а глухата защита срещу непретенциозния противник дава донякъде отговор защо Лаута пустее дори след победа в дербито. Равенството остави черно-белите на седмо място с 10 точки, докато новацитеса 12-и със 7 точки.
Домакините могат да бъдат доволни, след като гостите имаха пред себе си малко по-добрите възможности. Пловдивчани пък във втори пореден двубой не успяха да се разпишат.

Акрапович бе направил две промени от загубата с 0:2 от Черно море. Янко Ангелов и Вилим Посинкович замениха Парвизджон Умарбаев и Филип Михалевич, който беше продаден в Полша преди няколко дни.

Новият национал Мартин Луков беше под рамката на вратата за гостите, а пред него действаха Петрович, Димитър Везалов, Езе и Томашевич. Ангелов, Буна Посинкович и Карагерен бяха халфовете, докато Димитър Илиев играеше зад Аралица.

Първото положение беше за Локо. Сантиметри разминаха Анте Аралица от гол в 6-ата минута. Нападателят се откъсна от защитата на домакините, след което стреля с левия крак, но диагоналният му удар мина покрай лявата греда на Костов. В 16-ата минута Карагерен пропусна с глава.

В 25-ата минута Луков изби удар от фаул на Петър Атанасов. Валери Домовчийски се контузи и беше заменен от Иван Колев в 35-ата минута. В следващите минути Стоев и Атанасов имаха добри възможности, но първо защитник, а после и Луков спряха домакините.

Асен Георгиев замени Везалов на почивката. В началото на втората част Костов трябваше да се намесва два пъти. Първо в 55-ата минута, когато Карагерен стреля силно от 20 метра. Малко след това в 61-ата минута Петрович беше изведен сам срещу вратаря, но стражът отново спаси. Буна пък не успя да засече добро центриране в наказателното поле на домакините в 67-ата минута.

Последваха няколко неточни удара на играчи от Ботев, като Апостолов беше най-близко до попадение в 75-ата минута, но прати топката извън целта.

Юлиян Ненов смени Атанасов, който остана единствен голмайстор на Ботев през този сезон. Нападателят има пет попадения, като нито един негов съотборник не се е разписвал през този сезон в елита.
Последните минути Фиданин стреля слабо, Луков без проблеми спаси, като записа четвърта суха мрежа за сезона, като вече мисли за лагера с националния отбор.

Лошата новина за тима на Сашо Ангелов е, че единствено Петър Атанасов отбелязва голове, а съотборникът му в атака Домовчийски вече 20 поредни мача няма попадение в елита на България. Освен това таранът, който не се е разписвал през 2018 година, дори се контузи още преди почивката, като беше заменен от Иван Колев. Новакът в елита обаче продължи положителната си серия срещу "черно-белите", като от 25 домакинства остана само с едно поражение, което е от далечната 1989 година.

Сега предстои пауза за националните отбори, след което Ботев гостува на Витоша (Бистрица), докато черно-белите приемат лидера в класирането Левски.

Мачът по минути:

5 - Изстрел на Анте Аралица! Топката минава встрани от целта. Страхотна контра за гостите, но завършващият шут на футболиста на "смърфовете" не беше точен.

7 - Мощен удар на Атанасов от статично положение! Не попада в очертанията на вратата изстрелът му.

12 - Жълт картон за Михайлов.

16 - Невероятен пропуск на Карагарен! Футболистът на Локомотив не успява да насочи топката във вратата от непосредствена близост. Пропиляна възможност за гостите.

Ботев Вр - Локомотив Пд 0:0

БОТЕВ ВРАЦА: 33. Красимир Костов, 11. Андреас Васев, 58. Атанас Фиданин, 30. Валери Домовчийски, 37. Венцислав Керчев, 71. Емил Стоев, 19. Ивайло Михайлов, 88. Йордан Апостолов, 26. Мариян Иванов, 10. Петър Атанасов, 17. Спас Георгиев
Резерви:1. Христо Митов, 7. Георги Вълчев, 14. Даниел Генов, 94. Юлиан Ненов, 9. Иван Колев, 21. Искандар Джалилов, 20. Костадин Гаджалов
Треньор:Сашо Ангелов
ЛОКОМОТИВ ПД: 71. Мартин Луков, 50. Йосип Томашевич, 15. Димитър Везалов, 6. Стивън Езе, 7. Милош Петрович, 29. Янко Ангелов, 91. Абделхаким Буна, 44. Вилим Посинкович, 9. Бирсент Карагарен, 14. Димитър Илиев, 77. Анте Аралица
Резерви:22. Павлин Евтимов, 5. Асен Георгиев, 16. Дуйе Мрдеша, 10. Парвиз Умарбаев, 19. Васил Иванов, 12. Илиян Томов, 20. Петър Шопов
Треньор: Бруно Акрапович