Първа загуба за Хебър в Турция

Футболният тим на Хебър загуби с 2:3 от турския Вефаспор(Истанбул) третата си контрола от лагера в Анталия.

До почивката съперниците си размениха по две попадения.

Хебър поведе в резултата още в 10-та минута. Тогава Димитър Тошкин се отскубна от защитата на турския тим и хладнокръвно вкара за 1-0.

Турците обаче се върнаха в мача много бързо. В рамките на по-малко от 10 минути – между 12-тата и 21-та те вкараха два идентични гола след груби колективни грешки в отбраната на Хебър.

Пазарджиклии се стегнаха в края на полувремето, когато последователно Тошкин и Краев обстреляха безрезултатно обаче вратата на Вефа.

В 43-та минута топовен удар от 25 метра на Димитър Илиев беше спрян на голлинията с ръце от защитник на турският тим и реферът отсъди дузпа за Хебър.

Стефан Лачов беше прецизен от 11-тия метър и нашите изравниха.

В началото на втората част пазарджиклии започнаха добре. В 47-та минута минута удар на Атанас Велев мина встрани от целта. Малко след това Димитър Мичков нямаше шанс да вкара с глава след центриране отдясно.

Най-чистото положение се отвори пред Георги Георгиев. В 67-та минута той навлезе мощно към вратата на Вефа, но не успя да преодолее стражът на турците, който спаси ударът на пазарджишкия нападател. Две минути след това и Вефа се размина с гол във вратата на Хебър.

В 73-та минута напречната греда беше верен помощник на нашият вратар Димитър Георгиев, който се оказа безпомощен след силен шут на турски футболист от 25 метра.

В последните 15 минути на проверката и двата тима потърсиха крайният успех, но до него стигна Вефа.

В 85-та минута бе отсъден фаул край наказателното поле на Хебър. При последвалото центриране играч на Вефаспор надскочи отбраната на Хебър и матира с глава Димитър Георгиев за крайното 2:3.

Загубата беше първа за хебърци на турска земя и общо 3-та от началото на зимната им подготовка.

В понеделник Хебър ще изиграе последната си контрола в Анталия. Съперник на пазарджиклии ще бъде лидерът в сръбската втора лига Динамо (Врание).

Хебър: Д. Георгиев, М. Ибрахим, М. Сечков, Н. Николаев, Ц. Павлов, Р. Иванов, Д. Илиев, Анд. Краев, Д. Тошкин, М. Нието, Ст. Лачов(Иван Иванов, Димитър Мичков, Кирил Георгиев, Красимир Здравков, Атанас Велев, Цветелин Тонев, Георги Георгиев, Ангел Лачов).