Последен час: Сестри Стоеви оглавиха Топ-10 на Пазарджик за 2018 г.

Каратист и триатлонист са подгласници на европейските ни шампионки

Състезателките на пазарджишкият клуб по скуош и бадминтон – сестрите Габриела и Стефани Стоеви грабнаха първото място традиционната журналистическа анкета за 10-те най-добри спортисти на Пазарджик през 2018-та година.

Това стана ясно преди минути на традиционният „Бал на спортиста”, където бяха наградени 10-те най-добри за отиващата си година.

Габриела и Стефани събраха 77 точки в анкетата на журналистите, които им отредиха и крайната победа.

На само 11 точки зад победителките остана каратистът Иван Иванов(Торнадо).

С актив от 42 точки третото място зае Борислав Палашев(СК Палашев, триатлон).

Призовата десетка допълниха Борислав Владов(СК Кодокан, джудо)  41 т., Николай Гюлеметов(ФК Динамик, културизъм) 35 т., Йордан Гюров(СК Шампион, петобой) с 32 т., Атанас Лазаров(СК Печенеги, колоездене) с 27 т., Янко Чолаков(БК Тракиец, бокс), с 19 т., Кристина Данаилова(Хебър, м. петобой)                   16 т. и Горан Козарев(Кодокан, джудо)  с 13 т.

Класираните в топ-10 спортисти бяха наградени от кметът на Общината Тодор Попов с плакети, грамоти и парични премии.

Стимулът на сестри Стоеви – 500 лв. взе треньорът им Неделчо Кесов, тъй като двете в момента се намират в Китай за участие на големия турнир в Гуанджоу с награден фонд от 1,5 милиона долара.

Заелите второ и трето място Иван Иванов и Борислав Владов бяха стимулирани съответно с 400 лева и 300 лева. Останалите класирани между 4-то и 10-то място състезатели получиха по 200 лева, а най-добрият треньор – Неделчо Кесов беше награден с купа и премия от 300 лева.

За постигнати високи спортни постижения през отиващата си година кметът награди с плакети още 17 млади състезатели на възраст до 12 години.

За отбор на 2018-та година, за втори пореден път наградата спечели тимът на ВК Хебър(Пазарджик), който е абсолютният шлагер от началото на сезона в националната Суперлига и безапелационен водач в класирането до момента.