Победа! Хебър се върна на пътя на успеха след 1:0 над Поморие

Хебър победи като гост с 1:0 Поморие в мач от 4-тия кръг на Втора ПФЛ и записа важни 3 точки.

Срещата се игра на градския стадион в Несебър.

Единственото попадение в мача бе дело на Асен Георгиев в 34-ата минута от дузпа. Бранителят се превърна в голмайстор на новаците в шампионата, като се разписва за трети път от статично положение през тази кампания. Така пристигналият от Локомотив (Пловдив) защитник има вече на сметката си голове и при трите победи на тима воден от Николай Митов.

Днес наставникът на Хебър направи две промени в стартовите 11 от загубата с 1:3 срещу Монтана преди седмица.

Опитният Георги Андонов и вратарят Петър Дебърлиев бяха заменени от Якуб Идризов и Александър Любенов, като за двамата това беше дебют сред титулярите на пазарджиклии.

"Зелените" отново играха с налаганата от Митов схема 3-5-2, като пред Любенов в отбрана действаха Томислав Папазов, Асен Георгиев и Димитър Везалов. Божидар Васев, Цветелин Тонев, Адриан Краев, Янко Ангелов и Якуб Идризов бяха халфовете зад Дани Пехливанов и Тодор Чаворски.

Малин Орачев направи само една промяна в тима, с който излезе при загубата с 1:2 от дербита срещу Нефтохимик. Живко Илиев започна на мястото на Бекир Расим.

Началните минути на мача бяха скучновати, без положения и пред двете врати.

След 15-ата минута съперниците си размениха по един неточен удар чрез Васев и Законов, а изстрел на Чукалов бе уловен от вратаря Любенов. Даниел Пехливанов пък нанесе много хубав удар от фаул, но над напречната греда.

Хебър успя да поведе 36-ата минута. Чукалов задържа в наказателното поле Янко Ангелов, за което бе отсъдена дузпа. От бялата точка Асен Георгиев бе точен за 0:1.

В началото на втората част Даниел Пехливанов не бе точен отблизо с глава. Домакините пък претендираха за дузпа, за нарушение срещу Антон Иванов, но такава не бе отсъдена.

Бекир Расим засече центриране отляво на Антон Иванов, но право във вратаря. В ответната атака пък Чаворски прати топката в мрежата, но попадението бе отменено заради засада.

Удар на Даниел Пехливанов в последните минути мина до лявата греда.

В даденото продължение пък Поморие можеше да изравни. Мощен изстрел на Георги Петков обаче бе избит в корнер от вратаря на нашите.

Така 3-те точки от мача заминаха към Пазарджик.

Хебър: 95.Александър Любенов, 4.Асен Георгиев, 18. Якуб Идризов(56-7.Георги Андонов), 8.Андриан Краев(61-5.Атанас Велев), 11.Даниел Пехливанов, 15.Димитър Везалов, 24.Цветелин Тонев(76-77.Октай Хамдиев), 29.Янко Ангелов, 30.Божидар Васев, 91.Томислав Папазов, 99.Тодор Чаворски

Неизп. резерви: 1.Петър Дебърлиев, 27.Слави Косов, 39.Кристиян Михайлов, 19.Георги Каракашев.