Пловдивчани счупиха три рекорда на държавно по плуване

Йосиф Миладинов остана на 2 стотни от рекорда си на 100 метра бътерфлай, поставен на 8 август във Варна. Пловдивчанинът финишира за 51.57 секунди в сериите на държавното първенство по плуване на столичния басейн „Диана“. Финалът е довечера.

Трима пловдивчани направиха рекорди на старта вчера.

Миладинов атакува втория си норматив „А“ за Токио с време 48,83 с държавното първенство на столичния басейн „Диана“. ек. Не му дойде обаче стената, за да се доближи максимално до заветното 48,57 сек.

Светлозар Николов

Рекордът на 400 м съчетано най-накрая не устоя на атаките на Светлозар Николов. Състезателят на пловдивския Спринт плува за 4:22,59 мин.

Предишното върхово постижение бе на Михаил Александров от 4:23,24 мин. и оцеля повече от 13 г. Постави го на световното първенство в Мелбърн на 1 април 2007 г.

Друг състезател на Ботко Трендафилов и пловдивския Спринт – Диана Петкова, направи третата си поправка на 50 м бруст в рамките на месец. Финишира за 31,68 сек. Предишния рекорд на Петкова беше 31,80 сек. Постави го на 6 ноември.

Диана Петкова

Миладинов, Николов и Петкова да на централизирана подготовка в националния отбор.

Държавното първенство е олимпийска квалификация и в него участват 89 плувци от 26 клуба и три държави - Албания и Република Северна Македония.