64

Пловдив с две титли от Държавното по бокс за мъже

Роберт Чамасанян и Стоил Станоев спечелиха златни медали от завършилото днес по обед в Благоевград Държавно първенство по бокс за мъже. Близо 100 състезатели от 30 клуба взеха участие в шампионата, който излъчи призьорите в 12 категории.

Боксьорът на "Ботев" (Пловдив) Роберт Чамасянян спечели златото в категория 71 кг. Състезателят на "Първенец" Стоил Станоев бе без конкуренция в категория до 80 кг.

Мехмед Окан (Лаута) е втори в категория +92 кг.

Мартин Поптолев (Ботев) (75 кг), Марио Митев (Лаута)  (80 кг) и Божидар Божков (Първенец)  (86 кг) завършиха състезанието с бронзови медали.

Домакините от „Пирин”, заедно с НСА и „Левски” София са единствените клубове, които излъчиха по двама шампиони на ринга.

Останалите 6 титли се разпределиха между още 6 отбора.