Оборище се утеши с 4:1 над Марек

Оборище(Панагюрище) даде заявка за изход от игровата криза с домакински успех – 4:1 над гостуващия Марек(Дупница).

Срещата беше от 10-тия кръг на шампионата в Трета ЮФЛ и се игра на стадион „Орчо войвода” в средногорския град.

Мачът започна по възможно най-добрия начин за домакините, които стигнаха до откриване на резултата в своя полза след само 40 секунди игра.

Точен за 1:0 бе таранът Васил Тачев.

Въпреки ранния гол пасив Марек се окопити бързо и  потърси път към вратата на Кирил Акалски.

Изравняването дойде в 43-ата минута, когато стражът на Оборище извърши нарушение в наказателното поле, а от отсъдената дузпа 1:1 направи Росен Йорданов.

Още преди почивката обаче домакините отново поведоха в резултата за 2:1. Попадението вкара Костадин Дяков.

В 60-ата минута в стремежа си да пресече пас пред вратата на дупничани, Йорданов прати топката в мрежата на собствения си тим за 3:1. Крайното 4:1 за „войводите” оформи Георги Нетов в допълнителното време на двубоя.