Ново сребро за ансамбъла ни в Казан

Българският ансамбъл по художествена гимнастика спечели още един сребърен медал на Световната купа по художествена гимнастика в Казан. Родните грации в състав Симона Дянкова, Мадлен Радуканова, Лаура Траатс, Стефани Кирякова и Ерика Зафирова изиграха без грешка съчетанието си във финала с пет топки и заслужиха оценка от 28.500 точки за втората позиция.

Шампионките в многобоя - ансамбълът на Русия, заслужиха още едно златно отличие, след като бяха оценени с 29.150 точки. Трети са японките с 27.550 точки.

По-късно днес са индивидуалните финали на бухалки и лента, както и финалът с обръчи и бухалки при ансамблите.

Българските гимнастички в индивидуалната надпревара завършиха без медали в последните два финала на отделните уреди на Световната купа в Казан.

След като по-рано днес Боряна Калейн извоюва бронз на топка и остана четвърта на обръч, на бухалки се нареди пета. Калейн получи оценка от 20.400 точки, а Катрин Тасева имаше изпускане на уред и остана седма с 19.700 точки. Златния медал с 23.350 точки отново заслужи Дина Аверина, а Арина Аверина се класира втора слез изпускане с оценка от 22.300. Третото място на бухалки зае представителката на Беларус Алина Харнаско с 21.800 точки.

В последния финал при индивидуалните гимнастички, където участва само Катрин Тасева, тя зае четвъртата позиция с 18.450 точки. Петия си златен медал извоюва Дина Аверина с 21.850 точки, следвана от сестра си Арина Аверина с 20.550 точки и от Катерина Галкина с 19.100 точки.