Надка Начова върви четвърта в седмобоя от Световното за глухи в Люблин

Надка Начова e на четвърто място след първите две дисциплини от седмобоя на Световното първенство по лека атлетика за глухи, което започна днес в полския град Люблин.

Надка и нейната треньорка Йорданка Аризанова отпътуваха на 21 август за Полша и направиха няколко тренировки преди днешните стартове.

Във втора серия на 100 м с препетствия Начова завърши втора с резултат 16.08 сек., който и отреди общо трето място и 704 точки за класирането.

Час по-късно състезателката на Тракия 96 направи и опитите си в скока на височина - преодоля 141 и 144 см. от първи опит, 147 - от втори и 150  - от трети.  Това постижение я нареди на пето място в класирането в дисциплината и и донесе 621 точки.

В генералното класиране води украинката Катерина Потапенко с 1564 точки, а на трето място е Екатерина Калинина с 1368 - само с 43 точки повече от Надка Начова.

Днес в 17.10 наше време започва третата дисциплина от седмобоя - хвърляне на копие, а от 19.10  е бягането на 800 метра.