Марица с първа домакинска загуба за сезона ВИДЕО

“Марица” допусна първа загуба през настоящия сезон в Трета лига - Югозиточна група. “Жълто-сините” загубиха с минималното 0:1 от “Миньор” (Раднево). Двубоят се игра в събота на стадиона в квартал “Кършияка”. Възпитаниците на Борислав Караматев бяха неконцентрирани в някои ситуации, а умората от продължителния цикъл сряда-събота вероятно също оказа влияние. Иначе маричани бяха водещият отбор в срещата и създадоха повече голови положения. Освен това играта премина почти изцяло в полето на гостите. Многото пропуски пред противниковата врата лишиха “Марица” от поне точка в този двубой. Веднъж и гредата помогна на гостите да устискат благоприятния за тях резултат.

“Марица” не започна концентрирано срещата, въпреки че “жълто-сините” първи стигнаха до голово положение. Удар на Милен Танчев в 9-ата минута бе блокиран от защитник. В 13-ата минута Тодор Тимонов бе неточен от свободен удар. На два пъти гостите достигаха до опасности след контри, като при втория такъв случай успяха да открият резултата. В 18-ата минута Димитър Видев изведе Ангел Костов, който останал сам в изгодна позиция прехвърли вратаря Илия Николов. След гола гостите не сътвориха почти нищо в предни позиции, като предимно се отбраняваха. Маричани пък на няколко пъти бяха близо до изравняването, но това така и не се случи до края на полувремето. В 30-ата минута "жълто-сините" организираха добра отдясно, където Даниел Спасов центрира, топката бе върната на границата на малкото наказателно поле, а Георги Георгиев стреля с глава, но право във вратаря Богомил Цинцарски, който улови. Две минути по-късно защитник на “Марица” блокира удар на Никола Гавов от “Миньор”. Пловдивчани отговориха мигновено с отлична атака, но Цинцарски се намеси успешно при удара на Милен Танчев. В 38-ата минута Тимонов пусна подаване в наказателното поле към Олджай Алиев, той на скорост отклони към Георги Георгиев, но нападателят засече встрани от целта.

Второто полувреме започна много силно за “Марица”. Възпитаниците на Борислав Караматев създадоха три положения само в рамките на минута. Олджай Алиев бе най-близо до гола, но не успя да преодолее стража Цинцарски. В 56-ата минута Тодор Тимонов бе неточен. В 64-ата минута гостите можеха да стигнат до второ попадение, чрез Димитър Видев, но Димитър Мичков отклони удара с тяло. Последва и намеса на Илия Николов. В 72-ата минута Олджай Алиев центрира, но Георги Георгиев не успя да засече. В 79-ата минута Милен Танчев пробва изненадващ удар от въздуха, но Богомил Цинцарски улови. В 84-та минута гредата се оказа верен помощник на гостите, след удар на Олджай Алиев. Три минути преди края на мача Иван Тошев от гостите бе близо до втори гол, но бе неточен. До края на срещата, както и през целия мач, “Марица” беше по-активния отбор и контролираше играта, но до гол така и не се стигна.

Така “Марица” допусна първа загуба в Трета лига през този сезон от добре балансирания тим на “Миньор” (Раднево). В следващия кръг възпитаниците на Борислав Караматев гостуват на “Родопа” в Смолян. Срещата е на 15 септември на стадион “Септември” от 17 часа.

МАРИЦА - МИНЬОР (Раднево) 0:1
0:1 Костов (18)

МАРИЦА: Илия Николов, Даниел Спасов, Джунейт Узунов, Димитър Аврамов, Димитър Мичков, Христо Янчев, Тодор Тимонов, Георги Георгиев, Олджай Алиев, Милен Танчев, Мартин Анастасов;

МИНЬОР (Раднево): Богомил Цинцарски, Ивайло Ангелов, Станислав Белчев, Веселин Пенев, Никола Гавов, Кирил Личев, Руси Чернаков, Стефан Рабаджийски, Ангел Костов, Димитър Видев;

7 септември 2019 г., събота, 17:00 ч / VI кръг:
Гигант (Съединение) - Родопа Смолян (Смолян)              5:2
Марица 1921 (Пловдив) - Миньор (Раднево)                  0:1 (0:1)
Борислав 2009 (Първомай) - Черноморец 1919 (Бургас)       1:2
Розова долина (Казанлък) - Карнобат (Карнобат)            3:1 (3:1)

5. Розова долина (Казанлък)          6    3   2   1   13:7    11
 6. Миньор (Раднево)                       6    3   1   2    9:4    10
 7. Гигант (Съединение)                   6    2   2   2    9:8     8
 8. Левски (Карлово)                        5    2   2   1    6:7     8
 9. Борислав 2009 (Първомай)        6    2   2   2   10:11    8
10. Свиленград 1921 (Свиленград) 5    2   1   2    8:6     7
11. ФК Хасково 1957 (Хасково)        5    2   1   2    8:7     7
12. Атлетик (Куклен)                         5    2   0   3    4:7     6
13. ФК Ямбол 1915 (Ямбол)              6    1   1   4    5:13    4
14. Сокол (Марково)                        6    1   1   4    5:19    4