Марица победи Родопи в голов екшън

Важна победа с 5:3 срещу прекия си конкурент в битката за оцеляване Родопи(Козарско) взе отборът на Марица(Белово) в домакински мач от отминалия кръг в „А” ОГ.

Гостите първи откриха резултата на стадион „Марица” след попадение на Христо Григоров в 23-тата минута.

13 минути по-късно козарчани поляха с втори студен душ домакините. Точен за Родопи този път беше Андон Мавров.

Изправени пред угрозата на домакинска загуба беловци се вдигнаха на тотален щурм и в продължението на първата част стигнаха до два гола.

Най-напред Васил Цоклинов намали на 1:2, а след него Антонио Цветански направи 2:2 от дузпа.

И втората част предложи много емоции на зрителите по трибуните.

Не бяха изминали 4 минути след подновяване на играта, когато ръководилият авторитетно срещата главен рефер Иван Кобаков – Колина отсъди втора дузпа за Марица. Отново точен от 11-тия метър беше Антонио Цветански, реализирал за 3:2.

Непримиримите гости от Козарско обаче не се предадоха лесно. В 60-та минута Андон Мавров изравни за 3:3 и отново постави домакините под напрежение.

Последва нов щурм на беловци, които са 5 минути решиха изхода на срещата в своя полза.

В 72-та минута Васил Цоклинов отбеляза за 4:3, а в 77-та Венцсилав Ганев отказа окончателно гостите с ново попадение за крайното 5:3 в полза на Марица.

Така с победата си тимът от Белово „изплува” над чертата на изпадащите и изпревари с точка Родопи(Козарско), който пък е с 2 в повече в актива си спрямо предпоследния Локомотив(Септември).