Локо удари седмия в Норвегия

Електричката и Златински вкараха за 2:0 над Стрьомсгодсет

Локомотив си върна позагубеното след разгромната загуба от Лех самочувствие с хубава победа 2:0 над Стрьомсгодсет. Снощния противник на черно-белите завърши на престижното седмо място в елита на Норвегия, а негов тийм мениджър бе бившата звезда на Нотингам Форест Йостит Фло. Пловдивчани убедително надиграха противника си и двата гола са най-малкото цифрово изражение за превъзходството им.

Старши треньорът на Локо Неделчо Матушев бе направил серия промени в състава и бе извадил повечето от миналогодишните титуляри. Пред вратаря Тодор Тодоров действаше позната защитна формация  -  десен бек Джереми Родригес, ляв  -  Самир Бенжелун. В центъра на защитата до Йонес Бенжелун бе налаганият тази зима Мартин Кавдански. Тройката в средата на терена бе Христо Златински, Валери Георгиев и Габор Ерош. В атака до капитана Здравко Лазаров нападаха Николас Раймонди и Йордан Тодоров. Именно уругваецът бе големият грешник за пловдивския тим през първото полувреме. Малко преди почивката наричаният на галено от съотборниците си бачо Кольо нападател извади от нерви дори виделият всичко във футбола Христо Бонев. Раймонди пропусна три чисти положения, но въпреки това при смяната му през втората част бе изпратен с аплодисменти.

Двубоят бе решен в началото на второто полувреме, когато още не бяха направени никакви смени. Врамките на 120 секунди черно-белите реализираха и двата си гола. Първо Здравко Лазаров си изработи дузпа, която сам реализира хладнокръвно в 53-ата минута. Две минути по-късно бе най-красивият момент в мача. Христо Златински от ъгъла на пеналта с виртуозен прехвърлящ шут опъна мрежата зад вратаря Крамер и фиксира крайния резултат.

След попадението на Златински започнаха многото смени, което доведе до спад в качеството на играта. За Локо на терена влязоха Патрик Огунсото, Любомир Витанов, Янко Сандански, Бариентос и дебютиралият за 10 минути сърбин Ненад Лукич. На останалите играчи Неделчо Матушев бе дал почивка. Те ще получат шанс за изява в следващата проверка, която е в понеделник срещу руския гранд Локо (Москва).