Локо се композира на пети челен коловоз в Търново

Етър загуби от Локомотив с 0:5 в мач от 16-ия кръг на efbet Лига. Ожболт и Митко Илиев вкараха за черно-белите. Димитър Илиев от дузпа направи 0:3 в 45-ата минута.

Стивън Езе с глава в 71-ата минута също се разписа за Локо. Пак той с добавка направи 0:5 в 88-ата.

Най-интересното по минути:

5 - ГООООЛ! - 0:1! Ален Ожболт на чиста позиция и без забавяне стреля под плонжа на Христо Иванов.

7 - Жълт картон за Малембана.

10 - Иванов спаси удар на Димитър Илиев. Капитанът на "смърфовете" се справи с Иван Иванов, след това с елегантно движение намери коридор за стрелба, но този път вратарят на Етър се справи.

20 - Постепенно Етър изравниха играта, но "болярите" не успяват да създадат опасности пред вратата на Луков.

37 - ГООООЛ! - 0:2! Димитър Илиев завърши перфектно кмбинация пна Умарбаев и Ожболт за 0:2.

45 - ГООООЛ! - 0:3! Димитър Илиев вкара от дузпа, отсъдена занарушение на Здравко Илиев срещу него. Играчът на Етър получи жълт картон.

62 - Спасяване на Луков! Руменов центрира на далечната греда, където бе резервата Дост. Младокът стреля с глава, но вратарят се справи и изби в корнер.

64 - Жълт картон за Умарбаев.

69 - Витанов влиза на мястото на Петрович.

71 - ГООООЛ! - 0:4! Стивън Езе с глава засече центриране от корнер на Умарбаев.

74 - Спасяване на Луков сред удар на Димитров.

78 - Бахтич влиза на мястото на Георги Илиев.

80 - Аралица влиза на мястото на Карагарен.

88 - ГООООЛ! - 0:5! Стивн Езе с добавка вкара, след като набеденият за национал вратар Христо Иванов изпусна топката при центриране от фаул на Малембана.

ЕТЪР - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 0:5

0:1 Ален Ожболт 5, 0:2 Димитър Илиев 37, 0:3 Димитър Илиев 45-дузпа1 0:4 Стивън Езе 71, 0:5 Стивън Езе 88

ЕТЪР: Христо Иванов, Александър Дюгеров, Здравко Илиев, Ивайло Димитров, Иван Иванов, Красимир Станоев, Крис Гади, Румен Руменов, Светослав Ковачев, Яни Пехливанов, Христофор Хубчев

ЛОКОМОТИВ: Мартин Луков, Стивън Езе, Диниш Алмейда, Дейвид Малембана, Милош Петрович, Парвиз Умарбаев, Бирсент Карагарен, Георги Илиев, Димитър Илиев, Ален Ожболт, Момчил Цветанов