Кошмарен 5-ти кръг за домакините в региона

Вирус тръшна половината играчи на Асти АБ, които отложиха мача в Горски извор

Веселин ТОНЕВ,Марица
Кошмарен се оказа за домакините, 5-тия кръг за първенство на Областната футболна група на Хасково. От изиграните 6 мача през миналия уикенд, те взеха едва 2 точки. Един двубой не се игра, защото вирус тръшна половината играчи на Асти АБ, които отложиха мача си в Горски извор. Съставът на Възход (Радиево) пък не се яви при домакинството си на Аида (Караманци) и загуби служебно. Това е втори път, който радиевските футболисти не могат да се съберат, а при трети, според наредбата на БФС ще бъдат веднага извадени от групата.
На стадиона на Ямача се състояха два мача. В първият състава на Хасково 1957 загуби с 2:1 от гостуващия Герганин извор. Това бе и първа победа за гостите през този сезон водени от Петър Вълчев – Каката. Хасковлии откриха в 34-ана минута с гол на Николай Скерлев, но 8 минути по-късно равенството възстанови Джават Айтем. Бисерчани играха на контраатаки и при една от тях в 75-ата минута, Димитър Димитров оформи крайния резултат – 1:2. В 68-ата минута съдията изпрати рано под душовете Илиян Киряков от Хасково 1957 и Пламен Пейков от Герганин извор за червени картони.
Подобно се разви срещата между АФК Хасково и Топлика 1977 в неделя. Талантите на домакините откриха чрез Станислав Стефанов, но футболистите от Баните направиха пълен обрат. Точни за Топлика 1977 бяха Стефан Инджов и Димитър Димитров. 3 минути преди края на срещата изравнителен гол за АФК вкара нападателят Димитър Палазов и мачът приключи 2:2.
Другият тим от Минерални бани Топлика допусна загуба на собствен терен от състава на Свиленград II с 1:2. Очаквано лидерът Хеброс 1921 успя да се наложи като гост с 2:4 над Тунджа в Срем, а Стамболово и Сакарски спортист (Тополовград) завършиха 1:1.