Кеймбриж победи Оксфорд в най-старата регата в историята

Отборът на Кеймбридж спечели победа №85 срещу осморката на Оксфорд в 166-ата легендарна гребна регата. За първи път от много години насам The Boat Race не се проведе във водите на река Темза в Лондон и по трасето нямаше никаква публика.

В крайна сметка екипажът на Кеймбридж в състав Тео Вайнбергер, Бен Дайър, Себ Бензицри, Куентин Ричардсън, Гарт Холдън, Оли Периш, Калъм Съливан, Дрю Тейлър – Чарли Маркъс-рулеви, измина традиционната дистанция от 4 мили и 374 ярда (6779 метра) за 14,15 минути и изпревари с почти цяла лодка дължина своите достойни съперници от Оксфорд, които бяха в състав: Джеймс Форуърд, Алекс Биб, Мартин Бараксо, Феликс Дринкъл, Тобиас Шрьодер, Жан-Филип Дюфо, Джошуа Боусън-Джонс, Огъстин Уимбърси – Джеси Оубърст-рулеви.

Осморката на Кеймбридж поведе с близо една лодка преднина още в първите 750 метра. Гребците на Оксфорд, които останаха с 80 успеха в регатата, обаче не се предадоха и съкратиха малко разликата, която остана 3-4 метра около 2000 метра от старта. Към 3000 метра от старта екипажът на Кеймбридж запази преднината си от половин лодка. До финала светлосините успяха да увеличат преднината си и да триумфират.

Кеймбридж спечели победата при дамите, след като победи Оксфорд също на трасе, което не бе по река Темза.