Изхвърлиха Лудогорец от Шампионската лига

Види елиминира делиорманци с 1:0

Лудогорец отпадна от Шампионската лига още във втория предварителен кръг, след като загуби с 0:1 реванша срещу МОЛ Види. Първата среща в Делиормана завърши 0:0 и тимът на Пауло Аутори ще трябва да чака за голямата си мечта до догодина.

Срещата започна с натиск на Лудогорец. Разградчани имаха шанс да реазилизат още в 3-ата минута. Тогава Марселиньо извезе великолепно Мисиджан сам срещу вратаря, но холандецът спря лошо на гърди и бе застигнат от бранителите на домакините.

Постепенно унгарците заиграха доста грубо, но австрийският рефер Мануел Шютенгрубер се задоволяваше да комуникира с играчи на домакините и да ги моли да не ритат противника. От своя страна показа няколко жълти картони за "симулация" на играчи на орлите.

Така се стигна до 40-ата минута, в която защитник на МОЛ Види изблъска с ръка Мисиджан в наказателното поле, а реферът спря играта за да даде втори жълт картон за симулация на Мисиджан, въпреки че холандецът изобщо не поиска нарушение. Първият картон на Мисиджан отново бе изключително дискусионен, тъй като той бе показан заради това, че нападателят не бе на 9 метра и 15 сантиметра при изпълнение на нарушение. Тогава съдията реши направо да го декорира с жълто, вместо да му каже да се изтегли с 50 сантиметра назад.

Така разградчани продължиха в числено намален състав и предвид слабата им игра до този момент пуснаха гол. Това се случи в 45-ата минута, когато Хаджич реализира отблизо с глава след разбъркване в наказателното поле на гостите.

В 50-ата минута Хущи влезе брутално в коляното на Сисиньо, съдията отначало се поколеба дали да отсъди дори фаул, но категорично отказа да покаже жълт картон на играча на Видеотон. В 61-ата минута същият този Хущи спря умишлено с ръка една от малкото опасни атаки на разградчани, но Шютенгрубер отново отказа да го декорира в жълто.

В 76-ата минута Лудогорец като по чудо не получи втори гол. Натанаел за пореден бе преодолян елементарно, последва центриране към непокрития Хущи, който стреля от 5-6 метра, но Ренан някак спаси.

В 82-ата минута разградчани можеха да изравнят след брилянтно изпълнение от фаул на Жоао Пауло. Бразилецът стреля от над 30 метра, но шутът му нацели напречната греда.

МОЛ ВИДИ - ЛУДОГОРЕЦ 1:0

1:0 Хаджич 45

МОЛ ВИДИ: 74. Ковашик, 3. Винисиус, 5. Фиола, 8. Хаджич, 9. Хущи, 10. Ковач, 11. Него, 22. Стопира, 23. Юхаз, 33. Варга, 44. Шчепович

ЛУДОГОРЕЦ: 33. Ренан, 4. Сисиньо, 5. Терзиев, 30. Моци, 6. Натанаел, 18. Дяков, 10. Кампаняро (46- Горалски), 88. Вандерсон (74-Жоао Пауло), 84. Марселиньо, 93. Мисиджан, 70. Шверчок (68- Кешерю)