Италианец спечели етапа Пазарджик - Пловдив

Финиширалият първи във вторият етап от колоездачната обиколка на България бе наказан с 10 секунди и остана втори в класирането. Трасето от Пазарджик до Пловдив бе с дължина от 131 километра (с минаване през Батак и Асеновград и височини от първа категория).

Полякът Патрик Стош от отбора на "Востер" пресече финалната лента пръв пред Колодрума, но бе наказан, тъй като е получил помощ от автомобил на своя тим, след като е спукал гума и за кратко време е бил "теглен".

Така жълтата фланелка облече Алесандро Барони от тима на "Галина Колосио". Италианецът финишира втори в Пловдив, но вече е новият лидер в генералното класиране и получи бутилка шампанско от кмета Здравко Димитров.

Третият етап утре е от Пловдив до Сливен (155 километра).