И Септември не прости на Чепинец - 3:1

Спортните новини от Пазарджик и региона

Димитър КОМСИЙСКИ, "Пазарджишка Марица"

С категоричното 3:1 и нови три точки в актива си, Септември (Симитли) си тръгна от гостуването на Чепинец (Велинград). Мачът се игра на градския стадион във Велинград при не много добри условия и лош терен. Още в началото на първото полувреме разликата в класите на двата отбора си пролича, макар, че лошият терен не позволяваше да се играе техничен футбол. В 35-тата минута Алим откри резултата за Септември, като вкара първото попадение в срещата и подплати превъзходството на симитличани - 1:0.
Веднага след почивката, бе отсъдена дузпа в полза на Септември. Гущеров бе точен от 11-тия метър и покачи резултата на 2:0. След отбелязването на втория гол симитличани се почувстваха сигурни и се усети леко отпускане в редиците им, което изигра лоша шега на момчетата на Иво Тренчев. В 71-та минута след неразбирателство в защитата на Септември Кристиан Ковачев наказа вратарят на гостите Узунов за 1-2. Малко след това гостите решиха всичко. При една добра контраатака, Кирил Георгиев изведе Гущеров и той се разписа за крайното 3:1.