И Алекс Христов с титла от Клуж-Напока

Валентин Андреев и Борис Линков също завоюваха златни медали на шампионата в Румъния

Два златни медала добавиха Алекс Христов (диск) и Симона Симеонова (скок дължина) към сметката на българския отбор на балканския шампионат за юноши и девойки под 20 години в Клуж Напока, Румъния.

Във втория ден от надпреварата (3 юли) Христов започна с три фаула, но в четвъри опит регистрира 56.88, за да оглави класирането пред Осман Кул (Турция) – 55.58 и Константин Занфир (Румъния) – 52.85. Пети в тази надпревара остана втория българин във финала Диан Донев с 52.36.

Симона Симеонова завоюва първата си балканска титла на скок дължина с 6.13. Нейни подгласнички са Диана Йон (Румъния) – 5.99 и Нефисе Каратай (Турция) – 5.41. Така титлите в скока на дължина при юношите и девойките за български след победата на Борис Линков със 7.36 в първия ден (2 юли) на състезанието.

Още два бронзови медала взеха българските атлети на 3 юли в Клуж Напока. Първите четирима на овчарски скок бяха с постижение 4.80, а Евгени Енев заслужи бронза с този резултат. Алекс Любенов бе в страхотна форма, като премина без грешка на 4.50 и 4.70 в тази дисциплина, но на 4.80 не успя и остана пети.

Щафета 4х400 м за юноши регистрира 3:24.57, а Симеон Стоянов, Христо Панев, Добромир Николов и Михаил Гаргов се окичиха с бронзовите медали.

Препятствениците ни заеха четвъртите и петите места при девойките и юношите. Радин Вълчев (110 м с препятствия) остана само на 0.01 секунда от бронзовия медал с 14.00, а Кристиан Патъров бе зад него с 14.21.

Никол Андонова (100 м с препятствия) също не успя в битката за медалите и с 14.29 е четвърта пред Изабела Соколова – 14.35.

4 сантиметра отделиха от медала и Димитър Атанасов на троен скок. Атлетът от Сливен скочи 14.97 равен резултат с четвъртия. Бронзът пък бе с измерение 15.00.

Два лични рекорда записаха наши атлети, които не влезнаха в призовите тройки. Виктория Василева метна 46.01 на чук за петото място, а Елица Тодорова бяга 4:36.10 на 1500 м за четвъртата позиция./atletikabg.com