Хебър подчини Спартак(Пл) с 3:0 на старта на Втора лига(ВИДЕО РЕПОРТАЖ)

Янко Ангелов, Асен Георгиев и Тото Чаворски донесоха класическия успех на домакините

След 12-годишно отсъствие Хебър започна с летящ старт кампанията си във Втора професионална футболна лига.

В мач от първия кръг на шампионата, игран на стадион „Хр. Гюлеметов – Бонбона” в Брацигово хебърци се наложиха с класическото 3:0 над гостуващия Спартак(Пл) и това беше най-малкото, с което се разминаха гостите.

Над 1000 зрители от Пазарджик и региона видяха успешния старт на хебърци.

Срещата започна в бавно темпо, като домакините още от началото наложиха трайно владение на топката.

В първите 15-20 минути обаче реални голови ситуации нямаше.

Хебър избухна в 21-та минута след отлична атака подхваната от Анди Краев. Той намери на десния фалнг халф-бекът Цветелин Тонев, който веднага напредна. Последва остро центриране в зоната на първа греда, където включилият се в предни позиции Янко Ангелов разстреля с глава стражът на Спартак за 1:0.

До почивката нова 100 %-ва опасност и пред двете врати не се случи.

Втората част бе далеч по-емоционална и оцветена с два гола, червен картон и куп ситуации за попадения.

В 47-та минута златен шанс за гол се откри пред Цветелин Тонев.

Той стреля силно от 10 метра към вратата на Спартак, но бранител на гостите самопожертвователно блокира ударът му.

Последваха две неточни изпълнения от фаул, при които Даниел Пехливанов от Хебър и Ивайло Раденцов от Спартак не успяха да направят нищо съществено.

В 51-та минута първи по-опасен удар на сметката на гостите отправи Петър Тончев. Той финтира Димитъ Везалов на границата на пеналта на Хебър, но ударът му премина в страни от вратата на Дебърлиев.

Мачът на практика бе решен в рамките на 2 минути – между 62-та и 64-та. При една атака на Хебър вратарят на Спартак Станислав Антонов излезе да пресече извеждащо подаване пред наказателното си поле, но докосна топката с лявата си ръка и бе изгонен с директен червен картон от Валентин Железов.

При изпълнението на последвалият пряк свободен удар Асен Георгиев намери с бомбен шут горния ляв ъгъл на плевенската врата – 2:0.

Последваха два пропуска. Най-напред Георги Недялков – Жилета пропусна от перфектна позиция да запише името си сред голмайсторите, а 3 минути по-късно Петър Дебърлиев пък спаси сигурен гол на оставеният непокрит в наказателното поле на хебърци Ивайло Иванов.

В последните 15 минути от игралното време на два пъти Дани Пехливанов и веднъж Октай Хамдиев се разминаха с ново попадение за домакините.

Дълбоко в 4-минутното продължение крайното 3:0 за Хебър фиксира резервата Тото Чаворски, който се разписа от дузпа, отсъдена срещу него.

Хебър: Петър Дебърлиев, 4.Асен Георгиев, 91.Томислав Папазов(80 – 77.Октай Хамдиев), 15. Димитърв Везалов, 24. Цветелин Тонев, 30.Божидар Васев, 29.Янко Ангелов(к), 8. Андриан Краев(67 – 5. Атанас Велев), 7.Георги Андонов, 9.Георги Недялков(69 – 99. Тодор Чаворски), 11.Даниел  Пехливанов

Резерви: 95. Александър Любенов, 27. Слави Косов, 39. Кристиян Михайлов, 5. Атанас Велев, 18. Якуб Идризов, 99. Тодор Чаворски, 77. Октай Хамдиев

Спартак(Пл): 1.Станислав Антонов(64 – 94.Борислав Начев), 14.Станислав Иванов, 16.Лъчезар Ковачев, 5.Кристиян Григоров, 21. Валентино Макавеев, 8.Ивайло Раденцов(к), 15.Христо Тодоров(46- 6.Жюлиен Бенков), 22.Хосеин Трайков(62-9.Димитър Димитров), 2. Янислав Иванов, 19.Петър  Тончев(63. Борислав Начев), 7.Ивайло Иванов

Резерви: 94.Борислав Начев, 17.Джорджио Димитров, 6.Жюлиен Бенков, 18.Цветелин Иванов, 13.Траян Димитров, 4.Андриян Димитров, 9.Димитър Димитров

Жълти картони: Жюлиен Бенков, Ивайло Иванов, Валентино Макавеев(Спартак)

Червен картон: Станислав Антонов(Спартак)

Главен съдия: Валентин Станчев Железов - Бургас

Асистент съдия 1: Станимир Илков Илков - Бургас

Асистент съдия 2: Мурад Шабан Вели - Бургас

Четвърти съдия: Даниел Краевски -Пловдив

БФС Делегат: Огнян  Златков - гр.Пловдив