Хебър обърна Кариана с 2:1

Хебър победи след обрат Кариана(Ерден) с 2:1 в емоционален мач от 11-тия кръг на Втора ПФЛ, игран на стадиона в Брацигово.

Двата тима си размениха по едно попадение в самия край на първото полувреме.

Най-напред в 42-та минута Реджеб Халил наказа колективна грешка на вратаря и защитата на Хебър, отбелязвайки за 0:1.

Радостта на гостите обаче бе твърде кратка, тъй като само 3 минути по-късно Янков Ангелов изравни резултата след кинжален удар в горния десен ъгъл зад Петър Станев.

Преди това съперниците пропуснаха по един златен шанс.

В 9-та минута Евгени Игнатов излезе на отлична позиция, но вместо да стреля към вратата на Хебър, реши да подава на Ангел Бастунов и бранителите на домакините го обезвредиха.

В 25 - та минута пък Веселин Марчев поднесе топката на тепсия на Даниел Пехливанов, който стреля към вратата на ерденци, но от голлинията играч на Кариана изби в корнер.

И втората част не бе лишена от емоции.

В 47-та минута Даниел Пехливанов получи топката отляво и навлезе в пеналта на Кариана, но мощния му удар излезе в аут.

В 49-та минута пък в рамките на 5 секунди Хебър оцеля на два пъти, след като Петър Дебърлиев парира отблизо последователни удари на Ангел Бастунов и Евгени Игнатов.

В 54-та мин. Тото Чаворски стрея опасно от фаул, но топката профуча край вратата на гостите.

Минута по-късно и Веселин Марчев изпробва неточно мерника си от границата на наказателното поле на Кариана.

Крайното 2:1 за домакините бе фиксирано в 66-та минута, когато Веселин Марчев проби майсторски по левия фланг и сервира топката на Цецо Тонев, който пробва да скъса мрежата пред самата голлиния за 2:1.

В 75-та минута Георги Каракашев бе посечен отзад в пеналта на Кариана, но реферът Иво Андреев остана безмълвен и се навлече гнева на домакинската публика.

Две минути след това Даниел Пехливанов получи нов шанс да направи последните минути на своя тим по-спокойни, но пропусна да вкара.

Хебър: 1.Петър Дебърлиев, 4.Асен Георгиев, 10.Веселин Марчев, 11.Даниел Пехливанов, 15.Димитър Везалов(18-24.Цветелин Тонев), 19.Георги Каракашев ЖК, 29.Янко Ангелов(к), 30.Божидар Васев, 88.Йордан Апостолов(62-Октай Хамдиев),91.Томислав Папазов ЖК, 99.Тодор Чаворски(75-Анди Краев)

Резерви: 95.Александър Любенов, 2.Васил Геров, 8.Андриан Краев, 24.Цветелин Тонев, 27.Слави Косов, 45.Владимир Гаджев, 77.Октай Хамдиев

Кариана: 1.Павел Станев, 13.Георги Георгиев ЖК, 22.Стоян Предев, 20.Николай Дичев(68-Ангел Цолов), 97.Георги Търтов ЖК, 73.Владимир Мичев, 8.Евгени Игнатов(75-Георги Чакъров ЖК), 7.Ивелин Илиев, 10.Цветомир Тодоров, 30.Ангел Бастунов, 9.Реджеб Халил

Резерви: 12.Петър Начев, 4.Мартин Николов, 2.Ангел Цолов, 16.Симеон Русев, 17.Християн Илиев, 77.Георги Чакъров, 14.Деян Иванов

Гл. съдия: Иво Андреев(Сф)

Ас.съдия 1:Кирил Чакъров (Сандански)

Ас.съдия 2: Стоян Стоянов(Кюстендил)

Ч.съдия: Даниел Краевски(Пловдив)

Делегат:Христо Шиндаров(Панагюрище)