Хебър извъртя 2:2 със сръбски кандидат-майстори

Футболният им на Хебър завърши проверките в Анталия с престижно реми. В последната си контрола от лагера в Турция „зелените” направиха 2:2 срещу кандидат номер 1 за влизане в сръбската суперлига Динамо(Враниеш).
Мачът започна отлично за нашите. Тон за атаки даде капитанът в този мач Георги Георгиев, който още в 3-та минута влезе остро в пеналта на Динамо, но се изнесе много вляво и стражът на сърбите парира диагоналния му удар.
Две минути след това сърбите се разминаха по чудо с попадение в мрежата си. Димитър Илиев намери Цветелин Тонев в пеналта на Динамо, който стреля от движение, но топката мина на сантиметри от десния дирек.
Хебърци успяха при третата си възможност. В 7-та минута Георги Георгиев бе съборен в пеналтерията на противника и Руслан Иванов вкара технично отсъдената дузпа за 1-0.
Сърбите се върнаха в мача в 25-та минута, когато след центриране от фаул Димитър Мичков събори на земята нападател на отбора от Врание и украинския рефер посочи бялата точка. Дузпата бе реализирана, а равенството възстановено – 1:1.
В следващите 10 минути и двата тима имаха по една отлична възможност. Най-напред Динамо имаше малшанс пред гола след удар на капитана на отбора с глава в аут.
От нашите близо до гол бе Митко Илиев, който в 38-та минута за малко не прехвърли вратарят на сърбите с техничен удар от над 25 метра.
Минута преди края на първата част първенецът в сръбската „Б” група наказа колективна грешка в отбраната на Хебър за 1:2.
Втората част започна с пропуска на Димитър Тошкин в 56-та минута. Сърбите също отговориха с опасна, но безрезултатна атака.
Последваха две възможности за Стефан Лачов, а след него и Анди Краев обстрелва неуспешно вратата на Динамо.
В 74-та минута Иван Иванов бе изгонен за брутален фаул отзад, но по договорка той бе заменен от Руслан Иванов, който се върна в игра на негово място.
В 79-та минута Хебър стигна до изравняване. Анди Краев проби отдясно и с прецизно центриране сложи топката на главата на Димитър Тошкин, който майсторски я насочи в обратния ъгъл за 2:2.
В заключителните акорди двата тима изпуснаха по една златна възможност.
В 89-та сърбите пропуснаха отличен шанс, а в 90-та хебърци им отвърнаха със същото. Ангел Лачов направи патентования за него пробив по левия фланг и сервира топката на Тошкин, който стреля мигновено, но на сантиметри от вратата на Динамо.
Хебър: 1. Димитър Георгиев, 22. Мартин Сечков, 6. Мурад Ибраим, 3. Димитър Мичков, 4. Иван Иванов, 5. Атанас Велев, 19. Димитър Илиев, 7. Руслан Иванов, 24. Цветелин Тонев, 11. Георги Георгиев, 8. Матео Нието(9. Стефан Лачов, 18. Николай Николаев, 20. Андриан Краев, 16. Кирил Георгиев, 25. Димитър Тошкин, 10. Ангел Лачов).

Неизползвани резерви поради контузии: 21. Красимир Здравков(разстежение), 23. Цветан Павлов(адуктори), 12. Петър Дебърлиев(коляно)