Хебър е вече сигурен за евротурнирите

65-тият носител на волейболната купа на България – Хебър(Пазарджик) си гарантира вече участие в третия по ранг европейски клубен турнир – този за купата на Претендентите (Challenge Cup).

Право на участие на пазарджиклии в него даде именно спечелената преди 2 дни национална купа на страната.

Разбира се това е минимума пред хебърци, които може да направят и челно класиране в Суперлигата, което ще има даде виза за участие в още по-престижните евротурнири.

За спечелената в спортна зала „Васил Левски” след успех с 3:2 над Нефтохимик купа на България, хебърци получиха чек от 10 000 лева от родната волейбола федерация.

Големият успех беше отпразнуван подобаващо от състезатели и спортно-технически щаб, но време за почивка няма, тъй като още в петък „тигрите” ще имат официален мач.

В среща от 12-тия(първи за тази година) кръг на Суперлигата пазарджиклии ще имат неприятна визита на петия в класирането след първия дял на шампионата Монтана.