Хебър взе дербито на областта, ще зимува 4-ти

Волейболният тим на Хебър ще зимува на 4-та позиция след мачовете от есенния дял на шампионата при юношите старша възраст. Това стана ясно след изиграване на мачовете от последния за годината 7-ми кръг. В областното дерби между Пан-волей и Хебър победата с 1-3 отиде при пазарджиклии, макар, че домакините не се дадоха въобще лесно.
В първия гейм хебърци измъкнаха успеха с 25-27. След това панагюрци се стегнаха и на свой ред спечелиха втората част с 25-20, връщайки в пълна степен интригата в мача. Третия гейм отново беше с продължение в точките и хебърци взеха победата след 26-28. Мачът беше решен окончателно в 4-тия гейм, в който Хебър се наложи със 17-25 за крайното 1-3 в своя полза. В другия мач от 7-мия кръг Родопа(Смолян) загуби от Локомотив(Пд) с 2-3, след 25-23; 21-25; 25-19; 21-25 и 6-15 в тайбрека. С пълен актив от 5 победи на лидерската позиция ще зимува тимът на Виктория – волей от Пловдив, пред Локомотив(Пловдив) с 4 успеха и 1 загуба и Родопа(Смолян) с две победи и 3 загуби. Нашият Хебър остава 4-ти със същия баланс от победи и загуби, но по-лошо геймово съотношение. Последните две места в класирането заемат Пан-волей и Металик(Сопот), който е без спечелена победа през есента.