Хебър победи Германея, съдията се изложи

Спортните новини от Пазарджик и региона

Димитър КОМСИЙСКИ, "Пазарджишка Марица"
Футболният тим на Хебър записа петата си победа за сезона, след като се наложи днес с 2-1 над гостуващия Германея(Сапарева баня) в среща от 12-тия кръг на третата югозападна лига. Мачът започна с първоначален домакински натиск, който обаче не доведе до гол.
Постепенно гостите отбиха устремът на хебърци и играта се поизравни. Все пак домакините бяха с една идея по-настойчиви в търсене на попадение и то дойде в 29-та минута след находчиво изпълнение на Александър Димитров, който с удар от петнайсетина метра препарира стражът на гостите Евгени Спасов за 1-0.
7 минути по-късно обаче „баняджиите” стигнаха по куриозен начин до изравнителен гол. Една изритана в посока на пеналта на Хебър дълга топка се удари в ръката на Николай Грозданов и реферът Благой Манов отсъди дузпа, която секунди по-късно Александър Манолов превърна в гол – 1-1. Втората част започна с натиск на Хебър. В 56-та минута Тодор Колев беше подкосен класически в наказателното поле на Германея, но за учудване на домакините реферът от Благоевград подмина отсъждането на дузпа. Решението на чернодрешкото взриви обстановката около тъч-линията. След двеминутно прекъсване за укротяване на страстите мачът все пак продължи, като до неговия край съдията Благпй Манов се превърна в главно действащо лице. Връх в поредицата му от безумни и погрешни решения беше момент, в който най-напред изгони футболист на гостите, а след това го върна на терена, тъй като се оказа, че състезателят на Германея няма първи жълт картон.
Малко преди това в 61-та минута Тодор Колев напони за себе си, отбелязвайки второ гол за домакините. В неговата основа беше прецизно центриране на влезлият като смяна след почивката Здравко Лазаров. Електричката намери Александър Димитров, който с малко късмет продължи топката към Тодор Колев, преди търновецът да я вкара в мрежата на Германея. Своите шансове за попадение от Хебър до края на мач имаха Николай Манчев, Александър Димитров и резервата Иван Андреев, но никои от тях не успя да преодолее за трети път стабилният страж на гостите Евгени Спасов. Неговите съотборници пък така и не успаха да стигнат до чисто голово положение пред Иван Аврамов, който имаше малко работа след почивката, но я свърши качествено.
Хебър: Иван Аврамов, Васил Геров, Ангел Захариев, Ахмед Хикмет, Спас Милушев, Кристиян Джамов, Никола Грозданов, Димитър Дечев, Александър Димитров, Николай Манчев, Тодор Колев(Здравко Лазаров, Красимир Здравков, Иван Андреев)