Хебър и Чепинец се класираха за финала на купата на Лигата

Спортните новини в Пазарджик и региона

Димитър КОМСИЙСКИ, "Пазарджишка Марица"
Отборите на Хебър(Пазарджик) и Чепинец(Велинград) грабнаха визите за областния финал от турнира за купата на аматьорската футболна лига, който ще се играе идната сряда в Пазарджик.
В първия мач от днешните полуфинални срещи Хебър победи с 3-1 Чико-Бунара на стадиона в село Бяга. Първото попадение за пазарджиклии падна още в 4-та минута на двубоя. Точен беше Николай Димитров. В 38-та минута Александър Димитров покачи на 0-2 за Хебър. В 80-та минута Живко Готев от домакините върна интригата в мача след точно изпълнение на дузпа. До крайното 1-3 в полза на хебърци се стигна в продължението на срещата, когато отново Александър Димитров бе точен за гостите.
В другия полуфинал Чепинец и Свобода си спретнаха голов екшън завършил 5-2 за домакините. Това беше и първата победа за Чепинец в официален мач от началото на футболния сезон.
След нулево първо полувреме Димитър Начев вкара за 1-0 в 57-та минута. 10 минути след това Кристиян Ковачев покачи на 2-0 за домакините. 3-0 за Чепинец направи Краси Кичуков в 80-та минута. 4 минути след това Кристиян Ковачев реализира гол за 4-0. 120 секунди след това Стефан Стоичков върна един гол за Свобода, но в 87-та минута отново Кристиян Ковачев бе точен за домакините - 5-1. Крайното 5-2 за Чепинец в 88-та минута оформи Стефан Стоичков.