Хасково 2012 срази Нефтохимик 2010 в Бургас

Невероятно завръщане на Уолтия Рол с 22 точки и 17 борби

БУРГАС,Марица

Баскетболистките на Хасково 2012 записаха третата си поредна победа в държавното първенство за жени. В първия кръг след паузата за квалификациите за Евробаскет 2017 на женския национален отбор хасковлийки се наложиха над Нефтохимик 2010 (Бургас) като гости с 84:62. До момента Хасково е с актив 3 към1, а бургазлийки са с 1:2, като те претърпяха втора поредна загуба.
Домакините имаха преднина в първите няколко минути, но в края на откриващата част Хасково взе водачеството и не го загуби до края на мача. На почивката отборът водеше с 8 точки и успя да остане напред през третата част. Хасковлийки спечелиха категорично последната десетка и направиха победата си в мача категорична. Челси Лий и Уолтия Рол нанизаха по 22 точки за победителките, като добавиха съответно 6 и 17 борби. 16 точки вкара Радостина Димитрова. За Нефтохимик Анита Браун беше най-резултатна с 22 точки, а с 9 и 7 борби се отчете Теодора Динева. В следващия кръг Хасково почива, а на 18 декември гостува на Монтана.
В другия мач от шампионата отборът на Монтана 2003 спечели четвърта поредна победа. Възпитаничките на Стефан Михайлов надиграха Берое (Стара Загора) с 80:65 след обрат през второто полувреме и остана непобеден в шампионата. Старозагорки, за който Таня Гатева дебютира като старши-треньор, делят трето място с Нефтохимик с актив 1:3.
Двубоят започна много оспорвано с няколко обрата в първия период, но през повечето време от първото полувреме Берое поддържаше преднина. Силна трета четвърт на Монтана, която те започнаха с 11:4, ги върна в мача и до края те не позволиха на съперника да обърне повече./Марица