Hаш световен шампион по борба стана кмет ВИДЕО

Световният шампион по борба Михаил Ганев стана кмет на родния си град Златарица. Кандидатът на БСП спечели битката на балотажа с досегашния градоначалник от ВМРО Пенчо Чанев. Чанев водеше миналата седмица, когато за него бяха гласували 37,98 на сто от гласоподаватели, а за Ганев 30,99. Известният борец обаче обърна развоя днес и успя да го свали от поста.

"Успя! Златарица спечели! А Мишо спечели поредната битка, този път извън тепиха", коментираха от обкръжението на Ганев.

Бившият национал стана световен шампион през 2010 година в Москва (категория до 84 килограма в свободната борба). В кариерата си има още три медала от големи първенства. Той е и помощник-треньор на националния ни отбор по свободна борба.

Само месеци след големия му триумф на световното първенство Ганев беше намушкан с нож в габровска дискотека. След възстановяването за завръща на тепиха и допълва богатата си колекция с още медали./blitz,bg