Грации на Тракия с бронз от Държавното

Завърши Държавното отборно първенство по художествена гимнастика за 2019 г.Организатори на шампионата бяха БФХГ и клуб "Академик", а състезанието се проведе в столичната зала София. Главен съдия на първенството бе Даниела Велчева.

Първият тим на клуб "Левски Илиана" спечели титлата при жените. Гимнастичките от "Левски Илиана" в състав Катрин Тасева, Татяна Воложанина и Мадлен Сергеева печелят златото за втора поредна година. Грациите на клуба събраха общ сбор от 134.600 точки. Първият състав на "Левски" в състав Невяна Владинова, Леонор Божанова и Лъчезара Пекова зае второ място със 129.750 точки. Бронзовото отличие спечели гимнастичките на "Левски Триадица" първи отбор - Боряна Калейн, Йоанна Ангелова и Вая Драганова със 129.625 точки.

В топ 6 са още "Авангард" (София) със 114.650 точки, "Чар ДКС" (Варна) със 110.650 точки и "Етър Елит 1" (Велико Търново) със 105.100 точки.

При девойките младша възраст шампион е "Левски Триадица"- първи отбор с 84.350 точки. Тимът е в състав Жана Пенчева, София Павлова и Алис Шакирова. На второ място е "Грация" (Варна) първи отбор с 81.050 точки, пред "Авангард" със 79.675 точки.

Днес с изпълненията на бухалки и лента бе определена и призовата тройка при ДСВ. Първият тим на Левски Илиана спечели титлата при девойките старша възраст. Отборът в състав Катрин Цонева, София Иванова, и Никол Атанасова победи убедително със сбор от 109.525 точки.

Сребърното отличие е за Олимпия (Бургас) първи отбор (Ева Брезалиева, Виктория Сахатчиева, Кристина Кърчева и Гергана Стамболиева) със 102.975 точки.

На трета позиция завърши Тракия Пловдив първи отбор (Валерия Ватова, Мартина Попова, Десислава Панчова) с 96.400 точки. В подреждането следват Левски Триадица 1 с 94.475 точки, Етър Елит 1 с 93.625 точки, Авангард с 90.600 точки и други.

Официален гост на първенството бе Илиана Раева, президент на БФХГ, по официална покана от главния съдия на турнира Даниела Велчева.