Георги Цонов остана на 12 сантиметра от финал на Европейското

Георги Цонов се класира на 11-о място в квалификацията в тройния скок на европейското първенство в зала в Торун (Пол). 12 см разделиха българина от финала.

Българинът се приземи на 16.16 м в най-добрия си опит в състезанието. Останалите скокове на пловдивчанина бяха 15.46 м и 15.53 м. Така Цонов се приближи до най-доброто си постижение за сезона, което е 16.21 м.

Финалната осмица се затвори на 16.28 м, които в последния си опит постигна шведът Йеспер Хелстрьом. Трима атлети преминаха квалификационната норма от 16.80 м. Лидерът в европейската ранглиста със 17.36 м Педро Пабло Пичардо (Пор) направи само един скок – 17.03 м. Друг претендент за медалите в Торун Макс Хеб (Гер) – също направи едно излизане в сектора – 16.86 м. Алексис Копейо (Азер) изравни личното си постижение за тази зима – 16.84 м.

Вторият в европейската ранглиста за 2020 г. Мелвин Рафин (Фр) остана последен с резултат от едва 15.29 м. Французинът има 17.09 м този сезон.

Финалът в тройния скок на еврошампионата в Торун е в сутрешната сесия в неделя./bgathletic.com