Галин Генов от Пловдив БГ шампион на сабя за Купа "Свечников"

Галин Генов от клуб Пловдив БГ и Олга Храмова от Свечников станаха шампиони на сабя за купа „Свечников“ при мъжете и жените. Турнирът се проведе в Пловдив и беше втори кръг от купа „България“.

При мъжете участваха 26 състезатели, като второто място остана за Тодор Стойчев от Свечников, а бронзовия медал си разделиха Атанас Арнаудов от Младост и Иван Мандов от Пловдив БГ.

При жените за медалите спориха 20 сабльорки. Сребърния медал взе Йоана Илиева от Свечников, а бронзовия – Белослава Иванова от ЦСКА и Симона Недялкова от Младост.

При младежите Галин Генов Пловдив БГ спечели първото място, изпреварвайки триото на "Свечников" - Стойчев, ефтимов, Райкин.

В надпреварата при кадетите Ангел Вълков Пловдви БГ остана на трето място. Победител е Георги Златаров от Корсар Бургас.