64
Следвайте ни

Ето кои ще са спортисти на Пловдив за 2021 година

viber icon

Отдел "Спорт и младежки дейности" към Община Пловдив номинира 24 заслужили спортисти за призцаа Спортист на Пловдив за 2021 година.

След отличените личат имената на двама световни (Дарина ​Пашова и Антонио ​Папазов) и 16 европейски шампиони. Другите са: трима световни вицешампиони, двама с бронд от планетални състезания, четирима европейски вицешампиони и петима с бронз от надпревари на Стария континент.

В списъка е и карето пловдивчани, което прославяше Пловдив на Олимпийските игри в Токио това лято. Там е определено най-заслужилият отличието спортист номер 1 под тепетата - Йосиф Миладинов, също и участниците Габриела ​Петрова, Янислад Герчев и Диана Петкова.

Списъкът е допълнен и от Гергана Трендафилова, която заедно с Валерия Ватова, защитава славата на града дал на световната художествена гимнастика Мария Петрова.

СПИСЪК НА НОМИНИРАНИТЕ СЪСТЕЗАТЕЛИ ОТ ГРАД ПЛОВДИВ ЗА 2021 ГОД:

1. ДАРИНА ПАШОВА 22 год. (СК АЕРОБИКА АМД) - Световно  в Баку 1 място кат. тройки, 2 място индивидуално, Европейско в Пезаро 1 място кат. тройки, 1 място индивидуално

2. АНТОНИО ПАПАЗОВ 24 год. (СК АЕРОБИКА АМД) Световно в Баку 1 място кат. тройки, 4 място смесени двойки, Европейско  в Пезаро, Италия 1 място кат. тройки, 1 място смесени двойки

3. АНА-МАРИЯ СТОИЛОВА 24 год. (СК АЕРОБИКА АМД) Световно в Баку 4 място смесени двойки, Европейско в Пезаро 1 място смесени двойки

4. БОРИСЛАВА ИВАНОВА 17 год. (СК АЕРОБИКА АМД) Световно за юноши и девойки старша възраст в Баку 3 място индивидуално, 3 място смесени двойки, Европейско за юноши и девойки в Пезаро 1 място смесени двойки

5. ХРИСТО МАНОЛОВ 17 год. (СК АЕРОБИКА АМД) Световно за юноши и девойки старша възраст в Баку 2 място смесени двойки, 5 място индивидуално, Европейско за юноши и девойки в Пезаро 1 място смесени двойки

6. МАРТИН ШИШЕКОВ (СКББ ЛОКОМОТИВ) Европейско по класическа борба за момчета до 15 год. в гр. София 3 място в кат. 75кг.

7. ЯНИСЛАВ ГЕРЧЕВ (СК АРЕНА СПОРТ) ОИ  Токио 2020 - Осминафинал, Световно 7 място, Европейско Лисабон 5 място

8. ВАЛЕРИ ДИМИТРОВ (АСКК ТРАКИЯ) карате киокушин Европейско Тбилиси 1 място кат. 85 кг. кумите

9. ИВАНКА ПОПОВА (АСКК ТРАКИЯ) карате киокушин  Европейско   Тбилиси 1 място, кат. 65кг. кумите

10. МИРОСЛАВ МИЛЕВ (АСКК ТРАКИЯ) карате киокушин  Европейско по ката Тбилиси 3 място

11. ВЕСЕЛИН ФЪРЦОВ (АСКК ТРАКИЯ) карате киокушин Европейско за мъже до  21 год. Орадея Румъния 3 място, кат. 90 кг. кумите

12. ГЕОРГИ ЧОЛАКОВ (АСКК ТРАКИЯ) карате киокушин Европейско за кадети Орадея Румъния 1 място, кат. 50 кг. кумите

13 ЗАХАРИ ТЯНЕВ (АСКК ТРАКИЯ) карате киокушин Европейско за кадети Орадея Румъния 1 място, кат. 60 кг. кумите

14. ГАБРИЕЛА ПЕТРОВА (СКЛА ЛОКОМОТИВ) лека атлетика, ОИ Токио 2020, Европейско отборно 1 място троен скок

15. ПЛАМЕНА МИТКОВА (СКЛА ЛОКОМОТИВ) лека атлетика Европейско до 20 г. 6 място

16. ГЕОРГИ ЦОНОВ (СКЛА БОТЕВ) лека атлетика Европейско отборно в Стара Загора 1 място троен скок

17. ЙОСИФ МИЛАДИНОВ (ЖПК МЛАДОСТ-91) плуване ОИ Токио 2020 8 място, А финал 100м. бътерфлай, Европейско за мъже в  Будапеща 2 място 100м. бътерфлай, Европейско за юноши - Рим 1 място 50м. бътерфлай, 1 място  100м. бътерфлай

18. ДИАНА ПЕТКОВА (ПК СПРИНТ) плуване ОИ- Токио 2020 25 място, Европейско за жени в Будапеща, 9 място 200м. съчетано плуване и нов републикански рекорд за жени

19. ПЕТЪР МИХАЙЛОВИЧ (АСТК ТРАКИЯ) таекуон-до Европейско Гърция 1 място, индивидуално спаринг 92кг., 2 място  отборно спаринг 

20. Лилия Митрева (АСТК ТРАКИЯ) таекуон-до Европейско Гърция 3 място индивидуално спаринг 64 кг. девойки старша, 3 място  отборно спаринг  девойки старша

21. ДИМИТЪР КУЗМАНОВ (ТК ЛОКОМОТИВ) тенис Първа титла от турнир от верига Челънджър на АТР  Барселона, № 184 в професионалната ранглиста за мъже

22. ГЕОРГИ КАНЕВ (АСК ТРАКИЯ) спортна стрелба Европейско Осиек 8 място с пневматично оръжие

23. ГЕРГАНА ТРЕНДАФИЛОВА (СКХГ ТРАКИЯ)  художествена гимнастика Европейско за девойки Варна, ансамбъл девойки, 2 място - многобой, 2 място -  5 ленти, 2 място - 5 топки

24. ВИКТОРИЯ РАДЕВА (СКШ МАРИЦА) шахмат Европейско по класически шахмат за девойки до 20г. 6 място, Европейско отборно клубно Македония  Покриване на трета норма за Гросмайстор за жени и осма жена в България, придобила званието Гросмайстор, Най-добре представила се българка на Европейско за жени в Румъния 5 място.

Победителите в анкетата за спортист на Пловдив за 2021 година ще бъде официално оповестени на семпла церемония в Художествената галерия на "Гладстон" на 16 декември.

Юлиян Ангелов

Юлиян Ангелов

Журналист - екип "Спорт"

Юлиян Ангелов от юни 1992 година работи в спортния екип на вестник "Марица". Към момента и за Спорт в marica.bg.   Още

Още от категорията

Виж всички

Коментари (2)

Karate

Karate

14.12.2021 | 20:07

Нещо много европейски и световни шампиони са пренебрегнати.Като чуете карате,май само киокушин ви идва на главата,има поне още 5 вида...

Отговори
0 0
Волейбол

Волейбол

10.12.2021 | 20:15

Волейболистките от Марица, които станаха 3ти на Европейското за жени до 17 години, уви не са включени…Явно недостойно представяне.

Отговори
0 0

Коментари

Отговор на коментара написан от Премахни

Публикувай

Анкета

Ще депортират ли Джокович?