Емил Грозданов(СК Шампион) вдигна купата "Хр. Чочев"

Състезателят на СК Шампион спечели Държавното първенство по модерен петобой за Купа Мемориал „Христо Чочев” в Пазарджик.

В генерален план СК Шампион приключи състезанието с пълен актив от отборни купи - 2 златни, 1 сребърна и 1 бронзова, една шампионска и 3 вицешампионски титли в индивидуалната надпревара.

Проявата бе с ранг на Европейска купа макар че тази година заради пандемията се проведе само с българско участие.

В първия ден на плуване 200 м. свободен стил и комбинирана дисциплина 3 по 800 метра бягане, с 3 стрелби участваха младежи и девойки под 17 години.

Състезателите на СК Шампион(Пазарджик) отново окупираха първите места.

В индивидуалното класиране при момчетата Емил Грозданов, ученик на Спортно училище Пазарджик убедително победи конкуренцията и вдигна купата Мемориал „Христо Чочев”.

Вицепървенец също стана състезател на СК Шампион Ангел Франгов.

Заедно с Радослав Христов момчетата на клуба спечелиха поредната златна купа отборно.

В тази група взеха участие 11 състезатели на клуба, повечето дебютанти.

Отлично се представиха Георги Рангелов, Стилян Христов, Васил Топалов.

Девойките на Шампион отново бяха на висота. С голяма преднина Виктория Стойнова, Виктория Пенева и Теодора Маринова убедително станаха държавни шампионки отборно, а в индивидуалното класиране със сребърен медал завърши сезона Виктория Стойнова.

При по-голямата възраст под 19 годишни с четири дисциплини - плуване, комбинирана дисциплина и фехтовка.

Въпреки умората от предния ден Емил Грозданов, който все още е на 15 години с личен рекорд в стрелбата 20 попадения от 20 изстрела и 5 позиция във фехтовката се пребори за второто място в крайното класиране.

В отборното подреждане СК Шампион е на 3-то място в състав: Емил и Ангел Франгови и Радослав Христов.

Девойките също не се посрамиха и станаха вицешампионки отборно - Михаела Зонова, Теодора Маринова и Виктория Пенева.

На същото състезание Кристина Денина от другия пазарджишки тим Хебър стана  пета индивидуално и трета в отборното при 17 годишните.

При по-големите Денина е осма индивидуално и трето място в отборното.