Следвайте ни

Диана Петкова е най-добра плувкиня на турнир "Пирин"

viber icon

Йордан Янчев и Диана Петкова взеха купите и паричните награди като най-добри плувци на третото издание на международния турнир „Пирин“ в Благоевград, организиран от едноименния клуб и местната община.

В надпреварата, която бе първата на 50-метров басейн за сезона, участваха над 650 състезатели от 44 клуба.

Йордан Янчев от ПК Сандански събра най-голям сбор от три дисциплини по точковата система на ФИНА и е №1 при мъжете с актив 2291 т.

Постижението му на 400 м св. стил - 3:56,04 мин. бе най-доброто в турнира (810 т.).

Триумфира още на 100 м св. стил (51,43), 200 м св. стил (1:53,62) и 800 м св. стил (8:26,33 мин.).

Янчев бе най-титулуваният на турнира с пет титли, четири от тях индивидуални.

Диана Петкова от пловдивския Спринт събра най-голям сбор от три дисциплини по точковата система на ФИНА – 2196 т. (50 м св. стил - 26,21, 100 м св. стил -57,43 и на 200 м съчетано - 2:20,00).

Четвъртата й титла бе на 200 м св. стил - 2:10,25 мин.

Златно каре постигна и многократната държавна шампионка в гърба Габриела Георгиева (Дамини ЛВ, София), която водеше битка с Петкова за най-добра плувкиня. Снажната софиянка триумфира в трите гърба и на 400 м св. стил.

Петкова и Янчев получиха с купите предметни награди и по 200 лв.

Парични премии имаше и за треньорите им – Ботко Трендафилов и Божидар Граматиков.

Здравко Баблаков от търновския Боляри 2009 направи ново силно плуване и на 200 м бруст триумфира с 2:20,51 мин., което му помогна да бъде най-добър плувец при родените от 2004 г. до 2002 г.

Възпитаникът на Цветанка Дилова направи в събота национален рекорд в старшата възраст - 1:03,01 мин.

Най-добрите плувци по възрасти

Мъже:  група А: 2001 и по-големи - Йордан Янчев (ПК Сандански), група B: 2002-2004 г. - Здравко Баблаков (Боляри 2009, Велико Търново), група C: 2005-2006 г. - Ангел Стойчев (GD Sport, Благоевград), група D: 2007 г. - Алекс Найденов (НСА), група E: 2008 г. - Мартин Омаров (Олимп, София), група F: 2009-2010 г. - Петър Шопов (GD Sport, Благоевград)

Жени: група А:2001 г. и по-големи - Диана Петкова (Спринт, Пловдив), група B:  2002-2004 г. - Светла Сгурова НСА, група C: 2005-2006 г. - Мария Валчева ЦСКА, група D: 2007 г. – Дарина Ракова (Спринт, София), група E: 2008 г. - Десислава Белова (Черноморец, Бургас), група F: 2009-2010 г. - Елица Овчарова (Чепинец, Велинград)

Отличниците в отделните възрастови групи получиха купи и предметни награди от Arena, Zoggs и Спортика.

Юлиян Ангелов

Юлиян Ангелов

Журналист - екип "Спорт"

Юлиян Ангелов от юни 1992 година работи в спортния екип на вестник "Марица". Към момента и за Спорт в marica.bg.   Още

Още от категорията

Виж всички

Коментари (0)

Коментари

Отговор на коментара написан от Премахни

Публикувай

Анкета

Ще се ваксинирате ли срещу COVID-19?