Дървото - Царе на леката атлетика и в региона

СТАРА ЗАГОРА, Михаил МИХАЙЛОВ

Учениците от Дървото станаха Царе на леката атлетика и в региона след като спечелиха Зоналното първенство в Стара Загора със 160 точки в осемте дисциплини. Хасковлии изпревариха домакините от Стара Загора с 6 точки.

След 18 г. пауза отбор от Хасково е класиран за Държавното първенство по лека атлетика.

Момчетата от ПГДС “Цар Иван Асен втори” ще премерят сили в Сливен през месец юни с 10-те най-добри отбора в България, спечелили Зонални първенства. Те спечелиха три от осемте дисциплини, а в другите се представиха на ниво и натрупаха точки за успеха в отборната надпревара.

В категорията бягане 800 метра най-добър бе Валентин Каваков – 10 Г клас с време 2 минути и 29 секунди. В категорията бягане 100 метра се отличи акробата Мартин Бъчваров – 10 Б клас с време 11 секунди и 80 стотни – първо място.

В категорията щафетно бягане Мартин Бъчваров, Владислав Терзиев – 10 Б клас, Кристиян Кехайов 10 В клас и Мариан Делиев – 10 В клас спечелиха първо място. В категорията бягане 400 метра Димитър Палазов – 10 Г клас се класира втори, а в категорията гюле отново втори бе Кристиян Кехайов.

Добрата подготовка на треньора Стайко Стоев изведе отбора на ПГДС 6 точки пред съперниците от Стара Загора./Марица