64
Следвайте ни

Цунами! Плувците ни със 105 медала от VII турнир "Пловдив"

viber icon

Плувците на "Пловдив 2019" спечелиха отборно първото място на 7-ия турнир "Пловдив".

Състезатели от 30 клуба взеха участие в състезанието, организирано от ПК "Спринт" със съдействието на Община "Пловдив". Припомняме, че турнирът се провежда след година прекъсване заради пандемията.

Възпитаниците на Славяна Раденкова извоюваха общо 65 медала, от тях 22 златни, 21 сребърни и 22 бронзови.

Втори по медали останаха плувците на друг прловдивски тим - "Спринт". Те имат в актива си 11 златни, 7 сребърни и 9 бронзови отличия.

"Младост-91" е на шесто място с 6 златни, 3 сребърни и 4 бронзови медала.

В крайна сметка Пловдив има общо 105 медала (от тях 39 златни).

РЕЗУЛТАТИТЕ С ПЛОВДИВСКО УЧАСТИЕ ОТ СНОЩИ И ДНЕС:

50 св. стил
мъже:
А (17 г): 1. Петър Мицин Вихрен 24.00, 3. Веселин Кузмов Спринт 26.65, 9. Владимир Димитров Спринт 27.64, 11. георги Ангелов Спринт 27.70, 20. Минко Ботев Младост'91 29.88
B (14 г): 1. Радо Найков Добруджа 25.16, 13. Димитър Руменлиев Спринт 29.38, 16. Калоян Драгнев Пловдив 2019 29.75, 22. Божидар Бичев Младост'91 30.86, 30. Кристиан Тодоров Спринт 32.53, DSQ Милко Панчев Спринт 30.28
C (12 г): 1. Христо Джонгалов Белмекен 27.94, 3. Грант Авагян Младост'91 31.07, 6. Виктор Павлов Пловдив 2019 31.38, 12. Боян Тончев Пловдив 2019 32.44, 24. Даниел Самоковарев Спринт 34.19, 42. Томислав Терзиев Пловдив 2019 38.28, DNS Георги Калпаков Спринт, DNS Гюлестан Мехмедов Спринт
D (10 г): 1. Мартин Атанасов Пирин 30.87, 2. Христо Петков Пловдив 2019 30.93, 5. Мартин Давчев Пловдив 2019 33.07, 22. Явор Недев Пловдив 2019 38.21, 26. Мартин Глухарев Спринт 40.72

жени:
А (17 г): 1. Тиана Темелкова Спринт 27.71
B (14 г): 1. Теодора Маринова Шампион3 28.50, 4. Виктория Христева Пловдив 2019 29.84, 7. Ана Секуловска Пловдив 2019 31.42, 8. Ралица Илиева Спринт 31.55, 13. Йоана Ангарска Спринт 33.60
C (12 г): 1. Елича Овчарова Чепинец 29.31, 13. Кристиана Пенкова Пловдив 2019 34.14, 14. Теодора Бахчеванска Пловдив 2019 34.27, 20. Силвия Гарти Пловдив 2019 35.97, 30. Десислава Чувалова Пловдив 2019 39.29, 38. Ивайла Илиева Спринт 42.32, DNS Анастасия Атанасова Пловдив 2019
D (10 г): 1. Виктория Гроздева Царевец 33.24, 10. Боряна Янева Пловдив 2019 35.51, Габриела Кирева Спринт 39.65, 35. Радина Меретева Пловдив 2019 48.72

100 м гръб
мъже:
А (17 г): 1. Антон Георгиев Пловдив 2019 1:01.74, 2. Илиян Вардинов Пловдив 2019 1:02.31
C (12 г): 1. Константин Колев Бриз 1:11.35, 2. Кристиан Тодоров Пловдив 2019 1:12.47, 3. Денислав Узунов Пловдив 2019 1:13.96, 5. Атанас Ангарски Спринт 1:18.62, 9. Виктор Павлов Пловдив 2019 1:22.77, 17. Томислав Терзиев Пловдив 2019 1:49.79
жени:
B (14 г): 1. Магдалена Пепегова Доростол 1:06.95, 3. Йоанна Стоева Спринт 1:16.56, 5. Ралица Илиева Спринт 1:19.76
C (12 г): 1. Тереза Боом Пловдив 2019 1:09.46, 5. Анита Радулова Пловдив 2019 1:18.59, 14. Десислава Чувалова Пловдив 2019, DSQ Ивайла Илиева Спринт 1:48.17
E (мъже/жени): 1. Петя Щинова Пловдив 2019 1:08.43

100 м бътерфлай
мъже
А (17 г): 1. Деян Влахов Пловдив 2019 59.17, 4. Симеон Станоев Младост'91 1:01.88
B (14 г): 1. Антон Велчев Шампион3 1:07.69, 3. Калоян Драгнев Пловдив 2019 1:12.92
C (12 г): 1. Никола Костадинов Пловдив 2019 1:14.03, 2. Христо Перилов Спринт 1:15.57, 3. Христо Георгиев Пловдив 2019 1:16.36, 4. Грант Авагян Младост'91 1:16.46, 5. Владислав Демерджиев Спринт 1:21.98, 7. Даниел Капитанов Спринт 1:27.93

жени:
А (17 г): 1. Александра Димитрова Спринт 1:02.75, 3. Яна Кръстева Пловдив 2019 1:09.10, 4. Лиляна Георгиева Спринт 1:11.64
B (14 г): 1. Лъчезара Апостолова Добруджа 1:09.54, 3. Рая Петрова Спринт 1:12.02, 6. Моника Китанова Спринт 1:22.20
C (12 г): 1. Любка Мицина Белмекен 1:18.70, 2. Теодора Станева Пловдив 2019 1:20.64, 4. Лора Шаранкова Пловдив 2019 1:21.72, 5. Надя Рахман Пловдив 2019 1:22.43, 6. Кристиана Пенкова Пловдив 2019 1:24.41, 10. Теодора Бахчеванска Пловдив 2019 1:33.03

50 м бруст
мъже:
А (17 г): 1. Веселин Кузмов Спринт 30.56, 6. Минко Ботев Младост'91 37.09
B (14 г): 1. Йоан-Емилиян Смилянов Сандански 33.38, 2. Мирослав Терзиев Пловдив 2019 33.81, 5. Божидар Бичев Младост'91 37.70, 9. Димитър Руменлиев Спринт 41.20, 12. Кристиан Тодоров Спринт 47.39
C (12 г): 1. Виктор Ясенов Смолян 38.98, 3. Боян Тончев Пловдив 2019 42.43, 5. Даниел Самоковарев Спринт 42.75
D (10 г): 1. Христо Петков Пловдив 2019 40.53, 3. Мартин Давчев Пловдив 2019 42.64, 10. Мартин Глухарев Спринт 49.50, 11. Явор Недев Пловдив 2019 49.89, 17. Йоан Тодоров Пловдив 2019 57.98

жени:
А (17 г): 1. Преслава Зокова Младост'91 35.08
B (14 г): 1. Ана Секуловска Пловдив 2019 39.41, 5. Йоана Ангарска Спринт 44.48
C (12 г): 1. Габриела Величксова Левски 37.19, DNS Анастасия Атанасова Пловдив 2019
D (10 г): 1. Яна Ангелова Вихрен 41.68, 11. Ема Димитрова Пловдив 2019 51.92, 15. Габриела Кирева Спринт 54.45, 20. Радина Меретева Пловдив 2019 1:01.63, DSQ Боряна Янева Пловдив 2019 47.18

200 м съчетано
мъже:
А (17 г): 1. Антон Георгиев Пловдив 2019 2:14.37, 4. Петър Петров Пловдив 2019 2:21.38, 5. Деян Влахов Пловдив 2019 2:21.84
B (14 г): 1. Явор Стефанов Спринт 2:23.92, 2. Мирослав Терзиев Пловдив 2019 2:27.28, 3. Слав Тодоров Младост'91 2:27.86, 5. Илиян Михайлов Пловдив 2019 2:44.92
C (12 г): 1. Христо Джонджоров Белмекен 2:30.70, 2. Денислав Узунов Пловдив 2019 2:46.32, 3. Никола Костадинов Пловдив 2019 2:52.45, 4. Христо Георгиев Пловдив 2019 2:54.12, 5. Владислав Дерменджиев Спринт 2:58.01

жени:
А (17 г): 1. Яна Кръстева Пловдив 2019 2:29.87, 4. Александра Янакиева Спринт 2:45.96
B (14 г): 1. Яница Карлова Младост'91 2:30.22, 3. Рая Петрова Спринт 2:41.56
C (12 г): 1. Тереза Боом Пловдив 2019 2:36.52, 3. Теодора Станева Пловдив 2019 2:50.03, 4. Надя Рахман Пловдив 2019 2:50.38, 6. Анита Радулова Пловдив 2019 2:53.78, DNS Александра Толева Младост'91 2:10.8

100 м св. стил
жени:
А (17 г): 1. Mария Митова Сандански 1:00.89, 2. Лиляна Георгиева Спринт 1:00.94
B (14 г): 1. Яница Карлова Младост'91 1:03.21, 7. Виктория Христева Пловдив 2019 1:07.28, 8. Ралица Илиева Спринт 1:07.46
C (12 г): 1. Зорница Христова Левски 2014 1:07.83, 2. Теодора Станева Пловдив 2019 1:09.55, 5. Кристиана Пенкова Пловдив 2019 1:15.13, 14. Силвия Гарти Пловдив 2019 1:20.77, 24. Ивайла Илиева Спринт 1:43.70, DNS Анастасия Атанасова Пловдив 2019

мъже:
А (17 г): 1. Гълъб Гогов Сандански 54.26, 4. Владимир Димитров Спринт 57.89, 8. Георги Ангелов Спринт 1:01.41
B (14 г): 1. Радо Нейков Добруджа 56.03, 4. Слав Тодоров Младост'91 1:01.15, 9. Калоян Драгнев Пловдив 2019 1:03.46, 11. Димитър Руменлиев Спринт 1:04.27, 16. Милко Панчев Спринт 1:07.40, 33. Кристиан Тодоров Спринт 1:14.83, DNS Мирослав Терзиев Пловдив 2019
C (12 г): 1. Кристиан Тодоров Пловдив 2019 1:04.67, 5. Христо Георгиев Пловдив 2019 1:10.26, 8. Виктор Павлов Пловдив 2019 1:12.72, DNS Георги Калпаков Спринт, DNS Гюлестан Мехмедов Спринт, DNS Грант Авагян Младост'91

200 м гръб
жени:
А (17 г): 1. Калина Николаева Черно море 2:19.67, 2. Тиана Темелкова Спринт 2:23.10, 4. Габриела Стоянова Пловдив 2019 2:43.30
B (14 г): 1. Теодора Маринова Шампион3 2:39.40, 2. Йоана Стоева Спринт 2:46.61
C (12 г): 1. Eлица Овчарова Чепинец 2:31.56, 3. Анита Радулова Пловдив 2019 2:40.92, 5. Надя Рахман Пловдив 2019 2:48.22
E (мъже/жени): 1. Петя Щинова Пловдив 2019 2:25.78

мъже:
А (17 г): 1. Илиян Вардинов Пловдив 2019 2:12.33, 2. Петър Петров Пловдив 2019 2:22.57
C (12 г): 1. Денислав Узунов Пловдив 2019 2:38.84, 3. Атанас Ангарски Спринт 2:45.48

100 м бруст
А (17 г): 1. Преслава Зокова Младост'91 1:17.08
B (14 г): 1. Мария Ангелова Нерея 1:24.05, 3. Йоана Ангарска Спринт 1:37.69
C (12 г): 1. Зорница Христова Левски 2014 1:29.28, 2. Лора Шаранкова Пловдив 2019 1:31.19

мъже:
А (17 г): 1. Симеон Станоев Младост'91 1:06.46
B (14 г): 1. Явор Стефанов Спринт 1:13.07, 4. Божидар Бичев Младост'91 1:22.95
C (12 г): 1. Мартин Зашев Пирин 1:26.46, 3. Боян Тончев Пловдив 2019 1:30.32, 6. Даниел Самоковарев Спринт 1:33.59

E (мъже/жени): 2. Пламен Пенков Пловдив 2019 1:17.48

100 м съчетано
жени:
А (17 г): 1. Александра Димитрова Спринт 1:06.19, 2. Тиана Темелкова Спринт 1:11.10, 4. Александра Янакиева Спринт 1:16.17, 5. Габриела Стоянова Пловдив 2019 1:18.94
B (14 г): 1. Яница Карлова Младост'91 1:09.72, 5. Ана Секуловска Пловдив 2019 1:17.20, 7. Моника Китанова Спринт 1:22.68
C (12 г): 1. Тереза Боом Пловдив 2019 1:11.11, 2. Теодора Станева Пловдив 2019 1:19.17, 3. Лора Шаранкова Пловдив 2019 1:21.00, 9. Теодора Бахчеванска Пловдив 2019 1:28.62, DNS Александра Толева Младост'91
D (10 г): 1. Божидара Борисова Пирин 1:22.12, 7. Боряна Янева Пловдив 2019 1:30.45, 14. Габриела Кирева Спринт 1:44.18, 15. Ема Димитрова Пловдив 2019 1:46.66
E (мъже/жени): 1. Петя Щинова Пловдив 2019 1:10.94

мъже:
А (17 г): 1. Илиян Вардинов Пловдив 2019 1:01.88, 2. Антон Георгиев Пловдив 2019 1:02.12, 4. Симеон Станоев Младост'91 1:02.58, 8. Деян Влахов Пловдив 2019 1:04.96, 9. Петър Петров Пловдив 2019 1:05.56, 12. Владимир Димитрова Спринт 1:10.65, 13. Георги Ангелов Спринт 1:10.87
B (14 г): 1. Явор Стефанов Спринт 1:06.99, 3. Слав Тодоров Младост'91 1:08.71, 6. Калоян Драгнев Пловдив 2019 1:13.87, 7. Милко Панчев Спринт 1:16.01
C (12 г): 1. Христо Джонгалов Белмекен 1:09.73, 2. Христо Перилов Спринт 1:17.62, 4. Владислав Демерджиев Спринт 1:22.48, 8. Даниел Капитанов Спринт 1:27.29
D (10 г): 1. Христо Петков Пловдив 2019 1:18.07, 3. Мартин Давчев Пловдив 2019 1:22.40, 12. Мартин Глухарев Спринт 1:40.51, 17. Йоан Тодоров Пловдив 2019 1:49.22 91, 18. Алек Гелгелян Пловдив 2019 1:55.77
E (мъже/жени): 1. Пламен Пенков Пловдив 2019 1:10.74

Юлиян Ангелов

Юлиян Ангелов

Журналист - екип "Спорт"

Юлиян Ангелов от юни 1992 година работи в спортния екип на вестник "Марица". Към момента и за Спорт в marica.bg.   Още

Още от категорията

Виж всички

Коментари (0)

Коментари

Отговор на коментара написан от Премахни

Публикувай

Анкета

Какво е най-важното, което новото правителство трябва да свърши в следващите месеци?