Чико почна контролите с победа и реми

Победа с 6:0 срещу Войсил и реми – 2:2 със Сокол(Марково) записа лидерът в пазарджишката „А” ОФГ Чико(Бяга) в първите си две контроли от зимната подготовка. Бяжани дори водеха с 2-0 на отбора от Марково, но накрая допуснаха изравняване.

Преди това Свобода (Пещера) победи Сокол (Марково) с 3:1 в друга контрола, играна на помощното игрище на стадион “Локомотив” в Пловдив. През първото полувреме на два пъти се разписа Явор Въндев с идентични удари от границата на наказателното поле. Второто полувреме започна с натиск на марковци и те намалиха резултата от дузпа. Въндев беше замесен и при третия гол за Свобода, след като центрира от пряк свободен удар и в последвалото меле защитникът Димитър Зайков вкара топката в мрежата на Сокол. Неофициален дебют за Свобода направиха юношата на Левски Мартин Пандев, както и Иван Божков и Веселин Отман, които дойдоха точно от Сокол (Марково).

Отборът на Родопи (Козарско) пък тръгна с 3:0 срещу Тракиец (Катуница) в контролите от зимната си подготовка Срещата бе играна на стадиона в село Катуница. Следващата проверка на тима е в неделя, 4 февруари, в село Ягодово срещу местния отбор.