64

Четири титли за Аеробика-АМД от Балканиадата

С 4 златни, 1 сребърен и 2 бронзови медала се завърнаха състезателите ни от Истанбул, където от 4 до 6 ноември се проведоха 1 Балкански игри за юноши и девойки.

Ето и представянето на пловдивските състезатели:

ВГ 15-17 години

1 място - кат. "Индивидулано юноши" - Александър Мишинков

3 място - кат. "Индивидулано девойки" - Християна Златанова

с много малка разлика другата ни преставителка в кази категория Радина Лулчева остана на

1 място - кат. Смесени двойки - Х. Златанова, А. Мишинков. С този резултат те затвърдиха лидерските си позиции в света за 2022 година, като не позволиха на нита една смесена двойка да се класира преди тях - включително и Световното първенство, провело се през юни в Португалия.

Десети не достигнаха на групата ни в състав  Радина Лулчева, Никол Черпокова,, Християна Златанова, Моника Джамбова, Кристина Ванчева ( от СК “Виолена) да се качи на почетната стълбичка.

ВГ 12-14 години

1 място – кат. „Индивидуално девойки“ Виктория Крушарска

2 място – кат. Тройки – Марина Тандова, Теодора Рибарова, Виктория Крушарска

1 място – кат. Групи - Марина Тандова, Теодора Рибарова (заедно с Н.Запрянова, С. Лечева, М. Вълчева от СК „ Мега спорт“)

ВГ 9-11 години

3 място – Кат. Групи – Ива Агова, Мария Черпокова, Анна Пашова, Дилея Делчева, Ванеса Кутрянова

Младежкият Национален отбор на България бе съставен от 34 състезатели от 4 спортни клуба и завоюва общо 7 златни, 4 сребърни и 4 бронзови медала, а в отборното класиране се нареди на:

1 място във ВГ 9-11 години

2 място във ВГ 12-14 години

3 място във ВГ 15-17 години.

Това бе последното състезание от спортният календар за 2022 година. Тя бе изключително успешна за отбора на Аеробика-АМД, който завоюва десетки медали от участието си в 7 международни и 7 национални състезания.