64

Четири пъти "Мила Родино" на Европейското по аеробика

Четири златни медала спечелиха българските състезатели от Европейското първенство по спортна аеробика, което се провежда в италианския град Песаро.

В индивидуалната надпревара при жените Дарина Пашова изпревари с 5 стотни представителката на Русия Татяна  Каонакова (21.650), а трета е румънката Теодора Чучу (21,600).

В смесените двойки Ана-Мария Стоилова и Антонио Папазов бяха безапелационни за първото място - 22.300. Втори са унгарците с резултат (22.200, а трети - Италия-2 (22.100). Трябва да се отбележи, че Ана-Мария дълго време преди Европейското лекуваше контузия и не можа да тренира пълноценно, но в Песаро за пореден път показа духа си на победител.

При тройките България (Дарина Пашова, Антонио папазов и Тихомир Братоев) спечелиха първо място с резултат 22.827, втори са румънците (22.233), а трети рус наците с актив от 22.200 точки.

След много оспорвано състезание Борислава Иванова и Христо Манолов спечелиха първото място на смесени двойки при юношите и девойките. Успехът на двамата ни донесе историческа първа титла за България от първенство на Стария континент в тази възраст.

Бронзовите медалисти от Световното в Баку през тази година бяха безапелационни и с оценка 20.300 грабнаха титлата при смесените двойки. На второ място се класираха състезателите на Португалия, а трети са румънските представители.

В индивидуалната надпревара при девойките Борислава Иванова завърши на 8 място.