Червени картони и 9 гола на 3 мача в Бисер

Разследват изкъртена врата на съблекалнята на гостите

Две червени картона получиха футболистите на Герганин извор при домакинската си загуба с 0:2 от лидера АФК Хасково в двубой от 23-тия кръг за първенство на Областната футболна група. Изгонени от игра в 33-ата минута бе вратарят на бисерчани Николай Неделчев, който удари съперник при спряна игра. За втори жълт, превърнал се в червен теренът напусна и съотборника на Неделчев – Ясен Петров в 83-ата минута. Голмайстори за водача в класирането бяха Григор Георгиев в 52-ата и Анатоли Тодоров в 67-ата минута.

Преследвачът на АФК Хасково – Хеброс 1921 (Харманли)продължава със силните си мачове и вече има 52 точки. Момчетата на благодетеля Донко Трендафилов победиха с 3:1 Топлика отново на стадиона в Бисер. За домакините се разписаха Валентин Георгиев, а Марко Марков вкара поредните си два гола. За гостите от Минерални бани точен бе Иван Калинов в 73-ата минута.

При нескрит интерес от страна на публика се състоя и мачът между Любимец 2018 и Свиленград 2. Той отново бе на игрището в Бисер. Любимчани играха по-настъпателно и успяха да се доберат до успеха с 2:1. За символичните домакини резултатът откри Радослав Колев в 53-ата минута. Десет по-късно Петър Кръстен изравни от дузпа, която домакините не приеха и освиркаха съдията за преднамереност. Обидите по негов адрес обаче бързо преминаха в похвали, след като реферът даде дузпа и за Любимец 2018, която вратарят Радослав Желев превърна в победен гол за 2:1.

В Горски извор, местният Извор, без Емил Ангелов Бабангида и Димчо Марков Джими обърна мача до победен край 3:2 срещу Бенковски (Симеоновград).

Останалите два мача завършиха със служебни резултати. Любимец 2000 – Сакарски спортист 3:0 и Стамболово – Тунджа 3:0. Както вече стана ясно през миналата седмица СТК на БФС Хасково извади състава на Тунджа (Срем) от надпреварата за трето безпричинно неявяване. На 15 май (сряда)ще се състои и отложения двубой между Раковски и Бенковски.

Нова вандалска постъпка маркира кръга. От вчера се водят разследвания, кой от гостуващите тимове е счупил вратата на съблекалнята на гостите.