Чепинец тръгна с класическо 3:0

Велинградският футболен тим на Чепинец стартира с класическа победа в новото първенство на „А“ ОФГ - Пазарджик.

Играчите от курорта спечелиха първия си официален мач за сезона с 3:0 срещу гостите от Тракиец (Главиница).

Двубоят на стадион „Чепинец“ започна с едноминутно мълчание в памет на загиналите в жестокия пътен инцидент край Своге.

Велинградчани наложиха териториален превес още от самото начало и закономерно реализириха две попадения преди почивката.

В 28-та минута Краси Кючуков бе изведен в коридор и не сбърка сам срещу вратаря Йордан Ташев за 1:0.

Три по-късно Христо Сталев не бе опазен в наказателното поле на Тракиец и отблизо матира стража на гостите за 2:0.

След почивката Чепинец достигна до трето попадение в двубоя.

В 54-та минута капитанът Николай Байраков си заработи фаул на метър от наказателното поле на Тракиец.

Ударът му се отклони от тялото на Стоичко Василев и влетя неспасяемо в мрежата за крайното 3:0.

В края на мача велинградчани можеха да увеличат преднината си, но шутът на юношата Ивайло Горанов излезе в аут.