Чепинец не сбърка в Момина клисура

Чепинец(Велинград) постигна четвърта поредна победа в първенството на „А“ ОФГ – Пазарджик.

Велинградският отбор записа успех с 0:4 при гостуването си на Ботев (Момина клисура).

Играчите от курортния град треснаха и три греди срещу своя съперник, съставен в голяма степен от бивши играчи на Чепинец.

В самото начало, когато течеше още първата минута, Любомир Стоилков удари греда за гостите от Велинград.

В 13-та Чепинец откри след попадение на Иван Камов.

В 41-та Христо Сталев пък реализира дежурния си гол за 0:2. Д

о почивката веднъж и домакините бяха близо до попадение, но топката се отби от гредата.

През втората част велинградчани стигнаха до нови два гола. В 48-та минута Ботев остана с 10 души на терена.

Главният рефер Иван Кобаков – Колина вдигна директен червен картон на Ценко Качаков. Бившият играч на велинградчани бе санкциониран заради нанесена обида към страничния рефер.

В 70-та минута Илиян Генов направи преднината на Чепинец класическа.

В 81-та гостите получиха правото да изпълнят дузпа. Вратарят на Ботев отрази първоначалния изстрел на Мартин Кадьов от бялата точка, но при добавката на юношата бе безпомощен – 0:4.

През втората част велинградчани треснаха и две греди чрез Илия Иванов и Христо Сталев.