Челси взе Купата на Англия

Челси се наложи с 2:1 във финала за ФА Къп срещу Ливърпул. Това е първи трофей за сезона за сините, и общо седма Купа на Англия във витрината им. Челси вече има четири титли от ФА Къп за последните шест сезона, и така се превърна в най-доминантния тим в надпреварата в Англия. Пред момчетата на Роберто Ди Матео има още един финал до края на сезона – този в Шампионската лига.

Загубеният от Ливърпул финал пък означава, че отборът от „Анфийлд“ позволи на Челси да го настигне по спечелени Купи на Англия в исторически план. Червените все пак имат трофей този сезон - Купата на Лигата, която взеха през февруари.

Лондончани откриха в 11-та минута с попадение на Рамиреш, който навърза куп играчи на Ливърпул, премина на слалом между тях, и накрая стреля от десетина метра в Пепе Рейна, който не реагира добре и допълнително отклони топката във вратата си.

В 52-та Франк Лампард успя да намери отлично Дрогба отляво, и нападателят технично по диагонала намери далечния опразнен ъгъл на вратата на Рейна за 2:0.

В 65-та минута Анди Керъл, появил се малко по-рано като резерва за Ливърпул, намали резултата с красиво попадение. Той финтира двама защитници на Челси на ъгъла на вратарското поле, и стреля точно под гредата.

Отново след удар на Керъл, този път с глава дойде и най-спорното положение в мача, когато топката бе извадена от Петър Чех от голлинията, но не се видя дали преминава с целия си обем във вратата. Арбитърът Фил Дауд и помощниците му прецениха, че това не е станало.