Челси покори Европа след драма с дузпи срещу Байерн (видео)

Челси покори Европа! Сините от Лондон за пръв път в историята си спечелиха Шампионската лига, след като на финала на Алианц Алена в Мюнхен драматично надвиха домакина Байерн след изпълнение на дузпи. В редовното време мачът завърши 1:1. Мюлер откри за баварците в 83-та минута, Дрогба, също с глава изравни в 88-та. В началото на първото продължение Робен пропусна дузпа за Байрен за поваляне на Рибери от Дрогба. При дузпите Хуан Мата пропусна за Челси, след което Олич и Швайнщайгер не бяха точни за Байерн, а вездесъщият Дрогба дари Купата на Челси с последния удар от бялата точка.

Ето как се разви мачът:

2 мин. 0:0 -  Швайнщайгер получава жълт картон.

8 мин. 0:0 -  Байерн започна по-активно. Кроос и Робен пропуснаха по веднъж пред Чех

18 мин. 0:0 - Робен излиза на добра позиция. Ударът му е блокиран от защитник на Челси.

21 мин. 0:0 - Робен на изгодна позиция, но топката е избита в корнер след удара му.

25 мин. 0:0 - Корнерите са 7:0 в полза на баварците.

31 мин. 0:0 - Франк Рибери получава контузия. След намесата на физиотерапевтите французинът продължава в мача.

35 мин. 0:0 - Хуан Мата от пряк свободен удар праща топката в аут. Първи удар за Челси по посока вратата на Байерн.

36 мин. 0:0 - Контенто ценрира отляво, но Томас Мюлер не уцелва вратата от 10-ина метра.

37 мин. 0:0 - Атака на Челси завършва с удар на Калу право в ръцета на Маноел Нойер.

39 мин. 0:0 - Рибери пробва нескопосан удар, топката попада у Гомес, но защитник на Челси чисти в корнер.

42 мин. 0:0 -  Марио Гомес от точката за наказателен удар праща топката високо над вратата, пазена от Чех.

45+1 мин. 0:0 - Полувреме.

1               нарушения               9

46 мин. 0:0 - Начало на второто полувреме

49 мин. 0:0 - Удар на Кроос, блокиран от защитник на Челси

54 мин. 0:0 - Голова атака на Байерн е спряна заради засада на Рибери.

64 мин. 0:0 - Рибери пробва удар, топката минава в страни от вратата

73 мин. 0:0 - Смяна за Челси вместо Раян Бертранд влиза Флоран Малуда

81 мин. 0:0 - Жълт картон за Ашли Коул заради груб фаул срещу Томас Мюлер

83 мин. 1:0 - ГОООЛ за БАЙЕРН!!! Томас Мюлер бележи с глава от малък ъгал след грешка на Луис

84 мин. 1:0 -  Смяна за Челси. Фернандо Торес заменя Саломон Калу

86 мин. 1:0 - Смяна за Байерн. Ван Буйтен заменя голмайстора Томас Мюлер. Жълт картон за Давид Луис от Челси

88 мин. 1:1 - ГОООЛ за ЧЕЛСИ!!! Дидие Дрогба засича с глава центриране от корнер на Мата

90 мин. 1:1 - Три минути добавено време

90+4 мин. 1:1 - Край на редовното време

9              нарушения              18

91 мин. 1:1 - Начало на първото продължение

94 мин. 1:1 - Дузпа за Байерн. Нарушение на Дрогба срещу Рибери. Жълт картон за играча на Челси

95 мин. 1:1 - Ариен Робен пропуска от бялата точка, Чех спасява. Рибери няма да може да продължи, сменя го Ивица Олич

105+1 мин. 1:1 - Край на първото продължение

106 мин. 1:1  - Начало на второто продължение

108 мин. 1:1 - Ивица Олич стреля към вратата, но топката минава встрани от целта

113 мин. 1:1 - Удар на Робен покрай вратата

120 мин. 1:1  - Жълт картон за Фернандо Торес. Край на второто продължение, следват дузпи